Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Karamela Mağazası, Trump Towers

AVM' de yer alan bebek ve çocuk giyim mağazası, Kotonteks firmasına aittir. Satılan ürünler paralelinde mağazanın, ebeveynler kadar çocuklara da hitap etmesi hedeflenmiştir.

Bu doğrultuda, ön cephede yer alan giriş kapısı, formel anlamda karikatürleştirilerek ön plana çıkartılmış ve çocukların dünyasına açılan kapı olma niteliği vurgulanmıştır. Cephede yer alan vitrin platformları ise, karikatürize edilen kapı formu ile bir süreklilik içerisinde ve aynı ortak dilde tasarlanmıştır. Vitrin cephesinin görsel derinliğinin arttırılması ve kapı formunun yalın bir şekilde hissedilebilmesi için, özel detay çözümleri geliştirilmiş ve vitrin camlarında metal doğrama kullanılmamıştır. Bu sayede mağaza cephesinde istenilen vurgu kuvvetlendirilmiş ve minimal bir tasarım düşüncesi ile ürünlerin ortaya çıkması sağlanmıştır.
Mağaza iç duvarlarında yer alan renkli hayvan motifleri sayesinde ise, çocuklar üzerinde algıda seçicilik yaratılarak, davetkarlık ön plana çıkartılmıştır. Buna paralel olarak; çocuk oyun alanı ve oturma elemanlarını oluşturan mobilyalar da balina ve timsah formunda tasarlanmış, dolayısı ile bu mobilyalar, hem fonksiyonellik hem de biçimsellik anlamında mağaza ile bütünleşen ürünlere dönüştürülmüştür.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Mağaza / Showroom
İşveren: Koton Tekstil
Ana Yüklenici: OSO Mimarlık
Fotoğraf: OSO Mimarlık
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
İnşaat Bitiş Yılı: 2012
Toplam İnşaat Alanı: 125 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ozan Bayık

Okan Bayık

Serhan Bayık