Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Konum Beytepe

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Ankara’nın hızla gelişen ve yeni yaşam merkezi haline gelen Çayyolu ve İncek bölgelerini birbirine bağlayan ana bulvar üzerinde, ayrıcalıklı bir noktada konumlanan proje geniş peyzaj alanları ve sosyal merkeziyle sadece bir konut projesi olmaktan çıkıp aynı zamanda hayat dolu, zengin ve çekici bir yaşam çevresi sunuyor.

Konum Beytepe projesinin kütle tasarımı ve yerleşim planı kendi özel konumu, çevre ve yönlenim koşulları derinlemesine irdelenerek kurgulandı. Dairelerde manzaraya erişim ve güneşlenme olanakları maksimum derecede sağlandı. Kompakt bir şekilde yükselen yapı kütlesi, arsanın büyük bir bölümünün peyzaj ve açık donatı elemanlarına ayrılmasını sağladı.

Konum Beytepe’nin giriş katında sizi çok özel bir fuaye karşılıyor. Peyzaj alanıyla bütünleşik olarak uzanan lineer mekan yüksek hacmi ile görkemli bir mekansal deneyim sunuyor. Fuaye bir yandan sizleri kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, sinema salonu, çocuk oyun odası gibi sosyal alanlarla buluştururken, diğer yandan açık spor alanları ve peyzaj alanlarına yönlendiriyor.

Konum Beytepe’deki kapalı sosyal alanların hepsi gün ışığı alan ve peyzaja açılan mekanlar olarak tasarlandı. Modern ve seçkin bir iç mimari tasarımla planlanan sosyal alanlar panoramik camlarla görsel ve fiziksel olarak peyzaj alanlarına bağlandı.

Fuaye alanından ulaşılan 3 ayrı asansör kulesi, farklı tiplerdeki daireler için özelleşmiş ulaşım imkanı sağlıyor. Fuayenin başında ve sonunda bulunan asansör kulelerinden ayrı ayrı 5+2 ve 4+2 dairelere ulaşılıyor. Bu dairelere ulaşım her daire için kendine özel bir asansör holü olacak şekilde kurgulandı. Ortadaki asansör kulesi ise 3+1 ve 2+1 dairelere hizmet veriyor.

Konum Beytepe cephesinde klasik mimarinin oran, orantı ve düzen prensiplerinden beslenmekle birlikte modern çizgilere sahip bir yapı olarak tasarlandı.

Yapının karmaşadan uzak, sade ve net çizgileri sadece günümüze ait olanı değil, geçmişten gelen ve geleceğe taşınacak bir şıklığı barındırıyor. Yapının tepesinde yer alan helikopter pisti ise sizlere sadece bir ulaşım seçeneği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda onu taçlandıran bir öğeye dönüşüyor.

Künye
Proje Yeri: Ankara, Çankaya
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Tarmac AŞ
Peyzaj Mimarlığı: Promim Proje
Statik Projesi: Özün Proje
Mekanik Projesi: Ünlü Mühendislik
Elektrik Projesi: Melis Proje
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 38,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Gül Güven