Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Paşabahçe Nude Showroom / Hayatın İçinde Düşler Galerisi Düsseldorf

Demirden Design tarafından tasarlanan showroom Düsseldorf Almanya'da bulunuyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Büyüleyici bir ışıltının ortasında gülümsemek... Sakin bir su yüzeyine dokunmak... Cam ustalarının düşlerine ortak olmak... Demirden Design’ın tasarlayıp ürettiği yeni showroom açtığı duygu pencereleri ile hayatı kucaklıyor. İçten, yalın ve ilham veren...Her yeni anın heyecanıyla nefes alan… 

Doğal malzemeler ve yalın formların bir araya gelerek ürün sergileme foksiyonunu üstlendiğini görüyoruz. Modern bir iç mekan mobilyası görevi gören merkezi sergileme birimleri, ferah bir mekan kurgusunun yapı taşlarından biri olarak ortaya çıkıyor. Farklı ürün grupları için özelleşen, cam kaplı yüksek duvar sistemi ile ritim kazanan mekan, duygu duraklarını temsil eden üst düzlemdeki görsel yerleştirmeleriyle yenilikçi ve etkili bir sergileme kurgusunu oluşturuyor. Doğal formların cam ile buluştuğu alan, uyum algınızı bir üst seviyede yeniden biçimlendirecek.

Showroom’da mola vermek isteyenler için sosyal alanlar unutulmamış. İlk keyifli durak, demir ve mermer gibi doğal malzemelerin ham metal konstrüksiyon ile birlikte kullanıldığı, merkezde konumlanmış, içkinizi yudumlayabileceğiniz bar. 4 m yüksekliğinde renkli cam levhalardan oluşan dikey pergola sisteminin yanında bulunan rahat koltuklar ise büyülü atmosferi yakından deneyimlemek için bir diğer durağımız.

Showroom için tasarlanmış ve iç mekanda da yansımalarını gördüğümüz değişimi sembolize eden özel dokunun işlendiği 4 metre yüksekliğindeki füme camlardan oluşan yarı saydam cephe ile karşılaşıyoruz ilk olarak. Bulunduğu mimari yapı içerisinde kendisini özelleştirerek etkin bir iletişim sağlayan cephe, yenilikçi ve davetkar bir karşılama sunuyor. Işığın içeriye büyülü bir şekilde süzülmesini sağlayan ve adeta bir sazlığı andıran bu yapı rahat ve doğal bir buluşma ortamı sunuyor. Bazen bir kaleydoskop içerisinde kaybolmayı, sakin bir su yüzeyine dokunmayı bazen ise camın doğasındaki yansımalarla aydınlanmayı hissedeceksiniz.

Yüzlerce ürününün yalın ve güçlü olarak sergilendiği, video yerleştirmeleriyle cam dünyasını ilham verici bir düzlemde yansıtan ziyaretçileri ile samimi bir ilişkiyi kuran yeni showroom zamansız kalabilmeyi başarıyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: Düsseldorf, Almanya
Proje Tipi: Mağaza / Showroom
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Paşabahçe, Nude
Ana Yüklenici: Demirden | ilio
Fotoğraf: Christian Bacher, Demirden | ilio
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 295 m2
Toplam İnşaat Alanı: 295 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Demir Obuz

Sema Obuz

Nil Deniz

Ömer Yavuz

Merve Köklü

Burak Albayrak

Emin Ercan

Serçin Çabuk