Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

AKO Plaza

Korucuoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan ofis ve ticaret yapısının inşaatı 2017 yılında tamamlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Yapı Eskişehir Yolu aksında; bu yola yıllarca siluetini vermiş olan Halk Bankası binasının hemen yanında yer almakta ve siluetine ortak olmaya çalışmaktadır.

Yapının tasarımındaki temel amaç; onca yükseklik arasında yer bulmak, akılda kalmak ve en önemlisi var olmaktı. Gelişmekte olan kent dokusu ve her geçen gün değişen kent silueti içerisinde bir hafıza noktası oluşturma düşüncesi tasarımda ulaşılmak istenen en önemli sonuçtu.

Tüm bu nitelikler göz önünde bulundurularak huzurlu bir çalışma ortamı sağlayan ve şirketin ağırlığını taşıyabilecek bir yapı tasarlandı. Elde edilen yapı, yapı yüzü ile bulunduğu alan içerisinde fark edilebilir bir biçime sahipti. Ayrıca yapı bazasında şirketin tarihçesini ve vizyonunu öne çıkaracak ürünlerinin de sergilenebileceği bir sergi alanı tasarlandı. Bu sayede yapı aynı zamanda şirketin vitrini haline getirildi.

Bu tasarım kriterlerinin güçlü bir sentezi ile bazası üzerinden filizlenen ve parlayan bir heykel yaratıldı. Şirketin sahip olduğu misyon ve geçmişinden aldığı güvene atıfta bulunan yapı; içerisinde aydınlık, ferah bir ortam barındıran, yaşanılan heykel olarak düşünülüp, tasarlanmıştır.     

Harita
Künye
Proje Yeri: Ankara, Çankaya
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Abdülkadir Özcan A.Ş.
Ana Yüklenici: Abdülkadir Özcan A.Ş.
Statik Projesi: Konkan Mühendislik
Mekanik Projesi: YMT Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 3,000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 25,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Tümay Korucuoğlu

Ahmet İlker Aksu

Ekrem Yücel

Didem Taşçı