Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Kale Ofis

Ankara’da Konya Yolu üstünde inşa edilen yapı, 5 bodrum kat, zemin kat mağazaları, 22 ofis katı ve 2 adet tesisat katından oluşan proje toplamda 126,60 metre yapı yüksekliğine sahip bir ofis kulesi.

MSA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Kale Ofis, kentsel çalışma ve ofis alanlarının yoğun olduğu bir bölgede, yeni bir yapı tasarım sürecindeki yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşımlar ile mimari dil ve görselliğin öne çıktığı bir yapı hedefinin sonucudur. Mevcut yapı stokuna kullanıcı odaklı alternatif bir yorum getiren, klasik çalışma alanlarının aksine verimliliği artıran donatılar barındıran, nitelikli malzemeler ile konfor ve performansı bir arada sunan, çevreye duyarlı ve enerji verimliliği yüksek bir yapı hedeflenmiştir. 66 metrekare, 77 metrekare ve 105 metrekarelik 3 tip modülden oluşan ofis kat planlarında özellikle tam kat kullanımlarına uygun esnek kullanım senaryoları geliştirilmiştir. 22 ofis katında toplam 126 adet ofis planlanmıştır. Mağaza bloğunun ortak teras olarak kullanılması, köşe konumlu ofislerin özel terasları ve kat holünden çıkılan ortak balkonlar ile çalışma alanlarında temiz havaya doğrudan ulaşım sağlayan kullanıcı dostu mekanlar oluşturulmuştur.

Konya yolu cephesinde büyük alanlı mağazaların, ofis girişinde ise daha küçük mağazaların yer aldığı projede farklı büyüklüklerde ve birleştirilebilir toplamda 14 adet mağaza planlanmıştır.

750 adet kapalı ve 50 adet açık olmak üzere toplamda 800 adet otopark planlanmış olup mağazalar, ofisler ve ziyaretçiler için daha konforlu bir kullanım hedeflenmiştir.

Künye
Proje Yeri: Çankaya, Ankara
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Art İnşaat
Ana Yüklenici: Art İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: Kuzey Peyzaj
Statik Projesi: Kompozit Mühendislik
Mekanik Projesi: Yazman Mühendislik
Elektrik Projesi: Özer Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2020
Arsa Alanı: 7,982 m²
Toplam İnşaat Alanı: 40,714 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mustafa Selçuk

Erhan Tozkoparan

Murat Şenel

Aykut Yıldırım

Cansu Canlı

Şeyma Şentürk