Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

HM Commerce Center

Ankara'nın iş ve ticaret merkezi olarak gelişen İvedik OSB'de yer alan proje 15.243 m2'lik bir alanda ofis, otel ve mağazalardan oluşmaktadır.

Yapıda İvedik Organize sanayi bölgesi için bir merkez olma yaklaşımıyla simgesel bir etki hedeflenmiş, yakın çevresi ile uyumu sağlamak için sokaklar oluşturulmuş, çevredeki sanayi dokusundan ayrılan bir yaklaşım belirlenmiştir.

Blokların altında yer alan cadde mağazaları kot farkı kullanılarak çeşitlendirilmiş, cephede oluşturulan yüksek arkad ile alışveriş konforu artırılmıştır. Ayrıca mağazaların üst katlarında yeşil çatılı kafe-restoran alanları oluşturulmuş, ek olarak 1000 kişi kapasiteli çok amaçlı bir salon planlanmıştır. Ofis katlarında ise farklı kullanım senaryolarına uygun, çeşitli büyüklüklerde modüler çalışma alanları oluşturulmuştur. 65, 80, 90, 250 ve 500 m2 arasında değişen 67 adet ofis ve 90 m2 ile 710 m2 arasında değişen 55 adet mağazadan oluşmaktadır. 3 otopark katı, 4 mağaza katı ve 16 ofis katından oluşan bina toplam 55.400 m2 inşaat alanına sahiptir.

Cephe tasarımlarında, çevredeki metal cepheli ve metal çatılı yapıların monotonluğundan yola çıkılarak doğal taş tercih edilmiştir. Otel bloğunda ise ahşap kullanımıyla fonksiyonel ayrım vurgulanmıştır. Çatılarda, yeşil çatı ve ahşap döşemeler ile keyifli mekânlar elde edilmiştir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Yenimahalle, Ankara
Proje Tipi: Ofis, Otel / Motel, Alışveriş Merkezi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Hasmetal AŞ
Ana Yüklenici: Hasmetal AŞ
İç Mekan Projesi: İpbüken Mimarlık
Statik Projesi: Tekta Proje
Mekanik Projesi: Demir Proje Mühendislik
Elektrik Projesi: Aktif Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
Arsa Alanı: 15,243 m2
Toplam İnşaat Alanı: 55,400 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mustafa Selçuk

Aykut Yıldırım
Yardımcı Mimar(lar)
Aydın Özgüneş