+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Lovapark Avm

MSA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Ülkemizde yapılan birçok projenin en büyük sorunu bize göre mimari ve iç mimari tasarımlar diye birinden ayrılacağı düşünülen, farklı zaman ve belki de farklı kişiler tarafından ele alınan projelerin sonuç ürünü olarak farklı şeyler söylüyor olmasıdır. Lovapark; mimari ve iç mimarinin birlikte düşünüldüğü, bütüncül çözümlenen, "Tasarım KESİNLİKLE bir bütünü yansıtmalıdır" iddiasını taşıyan bir projedir.

Yoğun sirkülasyonun olacağı, insanların ihtiyaçlarını karşılayacağı, sosyalleşeceği, yeme-içme, alışveriş, eğlence gibi birçok işlevi içerecek Lovapark'ın tasarımına; bizde tasarımcıları olarak dinamizm, çeşitlilik ve farklılık söylemleriyle başladık.
Cepheleri dinamik bir dilde, çeşitliliği vurgulayacak, birbiriyle hem farklı hem de farklılık içinde yine de bütüncül olacak şekilde tasarlanmıştır. Cephelerdeki hareketler iç mekana; çatı ışıklıklarına taşınan tasarım diliyle ve onun mekana ışık yansımalarıyla, tavanda cephedeki gibi diyagonal, malzeme farkı ve ışık bantlarıyla, zeminde tavan hareketinin izdüşümü olarak malzeme geçişleriyle yansıtılmıştır.

Künye
Proje Yeri: Yalova
Proje Tipi: Alışveriş Merkezi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Özden İnşaat
Danışman: Mall Expert, Koray Özgül
Ana Yüklenici: Özden İnşaat
İç Mekan Projesi: MSA Mimarlık
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Arsa Alanı: 18,678 m2
Toplam İnşaat Alanı: 50,640 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mustafa Selçuk

Erhan Tozkoparan
Yardımcı Mimar(lar)
Cansu Ergül
Zeynep Türkmen