Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

West Gate

MSA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Projeye 2011 yılı başında başladık ancak bu tarih öncesinde de hem Ankara'da hem de bu bölgede alışılagelmiş konut projelerinin haricinde farklı bir yaşam tarzı oluşturulması gerektiğini biliyorduk. O yüzden WEST Gate, hem konumu hem büyüklüğü hem de yatırımcısının vizyonu ile kafamızda uzun yıllardır kurguladığımız fikirleri gerçekleştireceğimiz bir proje olmalıydı. 28.840 m2' 'lik proje alanında değişen yaşam tarzlarını ve ihtiyaçları göz önüne alarak, tüm bu düşüncelerimizi ve heyecanımızı yansıtacak bir projeye imza atmak istedik.
Bloklar, rezidans projelerinde eksikliği hissedilen yaşanabilir bir çevre, zengin aktivite alanları; yeşil içerisinde yapılar ve yapılar içerisinde yeşil temanın benimsendiği mimari yaklaşımla planlanmıştır.

Eşsiz Ankara manzarası sunan 101 ve 112 metre yüksekliğindeki bloklar, kendileri de birer seyir öğesi olabilecek şekilde tasarlanmıştır. Her blokta yer alan kat bahçelerindeki sosyal alanlar ve seyir teraslarıyla yaşam zenginleştirilmiştir.
West Gate, sadece bir rezidans projesi değil, yüksek nitelikli ve kimlikli, dışa dönük kurgulanan ticari üniteleri ile de farklılık yaratacak kompleks bir yapı. 6.500 m2'lik bir meydan etrafında oluşturulan kafe-restoranlar herkesin bir arada olmaktan keyif duyacağı bir atmosfer oluştururken, farklı kotlardan çalışan mağaza ve marketler ise yaşama dair bütün ihtiyaçları karşılayacaktır.konut

Ayrıca proje ismini aldığı gibi, Ankara'nın batı kapısındaki yeni yüzü olacaktır. Yapılar bu vizyona uygun, özgün bir tarzla, hızla gelişen ve değişen yaşam tarzlarının bütün ihtiyaçlarını karşılayacak, kente artı bir değer kazandıracak, bulunduğu çevreyle barışık, dışa dönük mağazalarıyla sürekli canlı, blokların arasındaki meydan ile de sosyal ortam enerjisine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Yenimahalle
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu, Alışveriş Merkezi
Proje Tipi Grubu: Konut, Ticari
İşveren: Westgate İnşaat
Danışman: Oktay Karakullukçu
Ana Yüklenici: Westgate İnşaat
İç Mekan Projesi: MSA Mimarlık, Ok Tasarım
Statik Projesi: MN Mühendislik
Mekanik Projesi: Aykal Mühendislik
Elektrik Projesi: Özay Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 13, 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2013
Arsa Alanı: 28,500 m2
Toplam İnşaat Alanı: 140,000 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mustafa Selçuk

Erhan Tozkoparan