Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Arma Kuleler

MSA Mimarlık tarafından tasarlanan ofis ve alışveriş merkezi yapısının inşaatı 2016 yılında tamamlandı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Arma Kuleler, yüksek nitelikli otel, ofis ve rezidansların yoğun olarak yükseldiği Ankara'nın yeni merkez noktası kabul edilen Eskişehir ve Konya yolu akslarının kesişimindeki Çukurambar mevkiinde ofis, rezidans ve mağazalardan oluşmaktadır.

Yapının iş, yaşam ve eğlence mekanlarının karma olarak bulunduğu bir bölgede bulunmasından dolayı her üç fonksiyona da uygun bir kimlik belirlenmiş, Ankara' da örneği az olan teraslı çalışma alanları planlanmıştır. Her ofisin kendine ait terası sayesinde çalışma alanlarına doğal havalandırma imkânı da sağlanmıştır. Blokların altında yer alan cadde mağazaları kot farkı kullanılarak çeşitlendirilmiş, metro ulaşımı da göz önüne alınarak yaya hareketlerine uygun geçişler planlanmıştır. Ayrıca mağazaların üst katlarında yeşil çatılı kafe-restoran alanları oluşturulmuş, ofislere ait ortak kullanım alanlarından ulaşım sağlanmıştır.

Ofis katlarında ise çeşitli büyüklüklerde, modüler çalışma alanları oluşturulmuştur. Yapı, 90 ile 650 m2 arasında değişen 144 adet ofis ve 50 m2 ile 840 m2 arasında değişen 24 adet mağazadan oluşmaktadır.

Cephe tasarımlarında çevredeki giydirme cepheli yapıların monotonluğundan yola çıkılarak doğal taş tercih edilmiş, ahşap kullanımıyla da terasların konforu artırılmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Çankaya, Ankara
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu, Ofis, Alışveriş Merkezi
Proje Tipi Grubu: Konut, Ticari
İşveren: AD İnşaat
Ana Yüklenici: AD İnşaat
İç Mekan Projesi: İpbüken Mimarlık
Proje Yöneticisi: Burak Yüceler
Statik Projesi: MN Mühendislik
Mekanik Projesi: Aykal Mühendislik
Elektrik Projesi: Özer Mühendislik
Fotoğraf: Mustafa Selçuk
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2013
Arsa Alanı: 8,805 m2
Toplam İnşaat Alanı: 70,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mustafa Selçuk

Erhan Tozkoparan

Oktay Karakullukçu