Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Regnum Sky Tower

MSA Mimarlık tarafından tasarlanan yapı Ankara'da Konya Yolu üzerinden bulunuyor.

MSA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Kentsel çalışma ve ofis alanlarının yoğun olduğu bir bölgede, yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşımlarıyla, mimari dili ve görselliğiyle, Ankara siluetine yapacağı etkiyle çevresindeki yapılardan ve Ankara şehir dokusunda kolaylıkla seçilebilir olan proje, davetli yarışma sonucunda MSA Mimarlık tarafından tasarlanmıştır. 

Ankara'nın önemli iş ve yaşam akslarından olan Mevlana Bulvarı, ODTÜ Bulvarı ve Çukurambar'ın kesişim noktasında bulunan Proje,  8401 m2 arsa üzerinde toplam 51.000 m2 inşaat alanına sahiptir. Proje, 3 Bodrum kat + zemin kat + asma kat + 30 normal kattan oluşmakta olup toplam bina yüksekliği bodrum katlar dahil 150 metredir.  Yapı 10 metre yüksekliğinde cadde mağazaları ve 4 metre yüksekliğindeki modüler ofis katlarından oluşmaktadır. 

Regnum Sky Tower, kentsel çalışma ve ofis alanlarının yoğun olduğu bir bölgede davetli yarışma sürecinde arazinin ve yakın çevrenin doğru analiz edilmesi ile şekillenmeye başlamış, yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşım, verimlilik esaslı bir kurgu ve Ankara siluetinde özgün bir yapı olarak tasarlanmıştır.

Halihazırda üretilen ofis yapıları göz önüne alındığında pek çok artı değerle yoğrulan projede, zemin seviyesinden 120 metre yükseklikte modüler bahçeli çalışma alanlarından Çankaya, ODTÜ Ormanları, Eskişehir Yolu ve Konya Yolu akslarına hakim panoramik bir manzara hakimiyeti açık hava keyfiyle sunulmaktadır. Ayrıca toplantı ve seminer salonları, seyir terası ve sosyal alanları ile sadece yöneticilerin değil tüm çalışanların ihtiyaçları göz önüne alınarak keyifli ofis alanları planlanmıştır.

Proje, mağaza bazasının üzerinde kademeli olarak yükselen ofis kulesinin bünyesine entegre edilen sosyal-ortak kullanım alanlarıyla zenginleşen mekan anlayışının bir ürünüdür. Yapı ofis yaşamına yüksek konfor standartlarının eklemlenmesiyle kullanıcılarına iş yaşamının sıradanlaşan düzeni içerisinde getirilen yeni bir yorumdur. Kütle plastiği, dinamizm ile parçalanarak yükselirken her ofisin ve her çalışanın ihtiyaçlarına cevap verecek farklı mekan zenginliğini yaşatan, açık-yarı açık-kapalı alan dengesini kütle düzeni içerisinde homojenize ederek kullanıcılarına sunar.

Harita
Künye
Proje Yeri: Çankaya, Ankara
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Op-Grup Enerji İnşaat
Ana Yüklenici: Op-Grup Enerji İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: M Design
İç Mekan Projesi: Profit Neşe Güne
Proje Yöneticisi: Kerem Önder
Statik Projesi: Yüksek Proje
Mekanik Projesi: OTM Mühendislik
Elektrik Projesi: Ovacık Mühendislik
Fotoğraf: Mustafa Selçuk
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Arsa Alanı: 8,401 m2
Toplam İnşaat Alanı: 51.000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mustafa Selçuk

Erhan Tozkoparan

Aykut Yıldırım

Tarık Mermer