Other Works
Similiar Projects

Regnum Sky Tower

MSA Mimarlık tarafından tasarlanan yapı Ankara'da Konya Yolu üzerinden bulunuyor.

MSA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Kentsel çalışma ve ofis alanlarının yoğun olduğu bir bölgede, yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşımlarıyla, mimari dili ve görselliğiyle, Ankara siluetine yapacağı etkiyle çevresindeki yapılardan ve Ankara şehir dokusunda kolaylıkla seçilebilir olan proje, davetli yarışma sonucunda MSA Mimarlık tarafından tasarlanmıştır. 

Ankara'nın önemli iş ve yaşam akslarından olan Mevlana Bulvarı, ODTÜ Bulvarı ve Çukurambar'ın kesişim noktasında bulunan Proje,  8401 m2 arsa üzerinde toplam 51.000 m2 inşaat alanına sahiptir. Proje, 3 Bodrum kat + zemin kat + asma kat + 30 normal kattan oluşmakta olup toplam bina yüksekliği bodrum katlar dahil 150 metredir.  Yapı 10 metre yüksekliğinde cadde mağazaları ve 4 metre yüksekliğindeki modüler ofis katlarından oluşmaktadır. 

Regnum Sky Tower, kentsel çalışma ve ofis alanlarının yoğun olduğu bir bölgede davetli yarışma sürecinde arazinin ve yakın çevrenin doğru analiz edilmesi ile şekillenmeye başlamış, yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşım, verimlilik esaslı bir kurgu ve Ankara siluetinde özgün bir yapı olarak tasarlanmıştır.

Halihazırda üretilen ofis yapıları göz önüne alındığında pek çok artı değerle yoğrulan projede, zemin seviyesinden 120 metre yükseklikte modüler bahçeli çalışma alanlarından Çankaya, ODTÜ Ormanları, Eskişehir Yolu ve Konya Yolu akslarına hakim panoramik bir manzara hakimiyeti açık hava keyfiyle sunulmaktadır. Ayrıca toplantı ve seminer salonları, seyir terası ve sosyal alanları ile sadece yöneticilerin değil tüm çalışanların ihtiyaçları göz önüne alınarak keyifli ofis alanları planlanmıştır.

Proje, mağaza bazasının üzerinde kademeli olarak yükselen ofis kulesinin bünyesine entegre edilen sosyal-ortak kullanım alanlarıyla zenginleşen mekan anlayışının bir ürünüdür. Yapı ofis yaşamına yüksek konfor standartlarının eklemlenmesiyle kullanıcılarına iş yaşamının sıradanlaşan düzeni içerisinde getirilen yeni bir yorumdur. Kütle plastiği, dinamizm ile parçalanarak yükselirken her ofisin ve her çalışanın ihtiyaçlarına cevap verecek farklı mekan zenginliğini yaşatan, açık-yarı açık-kapalı alan dengesini kütle düzeni içerisinde homojenize ederek kullanıcılarına sunar.

Map
Details
Project Location: Çankaya, Ankara
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Op-Grup Enerji İnşaat
Ana Yüklenici: Op-Grup Enerji İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: M Design
Interior Architecture: Profit Neşe Güne
Projcet Manager: Kerem Önder
Structural Project: Yüksek Proje
Mechanical Project: OTM Mühendislik
Electrical Project: Ovacık Mühendislik
Photography: Mustafa Selçuk
Project Start Date: 2013
Project End Date: 2014
Construction Start Date: 2015
Construction End Date: 2016
Building Plot Area: 8,401 m2
Total Construction Area: 51.000 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Mustafa Selçuk

Erhan Tozkoparan

Aykut Yıldırım

Tarık Mermer