Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Pegasus Savunma Ofisi

DererOmay Design & Construction projeyi anlatıyor:

Elegant ve modern bir çiginin hedeflendiği ofis tasarımında yapının orjinalinde bulunan brüt beton duvarlar endüstriyel bir çizginin oluşmasına esin kaynağı olmuştur. Bununla birlikte, ofisin konumu nedeniyle bahçe manzarasına sahip olması doğal ve toprak renklerinin tasarımda kullanıma yönlendirici bir etki olmuştur.

Tek kata yayılmakta olan ofis, işverenin beklentileri doğrultusunda ahşap malzemenin yoğun şekilde kullanımı ile şekillenmiştir. Bu nedenle mekanların tavan bölümlerinde de ahşap tercih edilmiştir. Ofislerin iç bölümlerinde doğal ışık ile aydınlatma sağlanabilmesi amacıyla bölücü duvarlarda şeffaf cam kullanılmıştır.

Giriş bölümünde bulunan duvarlarda deri kaplama, brüt beton ve ahşap kullanılmıştır. Yönetici odalarında duvarlarda ve mobilyalarda naturel Ceviz kaplama kullanımı tercih edilmiştir. Mekanlarda bulunan havalandırma tesisatına müdahele edilebilmesi için duvar diplerinde sökülebilir aluminyum grid tavan uygulanmıştır. Havalandırmaların orta bölümüne yerleştirilen ahşap lambrinin tavandan kopartılması havadan uçarmışçasına bir görüntü yaratmıştır. Tavan bölümlerinde, grid arkasına yerleştirilen endirekt aydınlatma elemanları ile light&shade efekti yaratılmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: Ankara, Çankaya
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Pegasus Savunma Sanayi
Ana Yüklenici: DererOmay Design & Construction
Aydınlatma Projesi: DererOmay Design & Construction
Statik Projesi: Yüksek Proje İnşaat
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Toplam İnşaat Alanı: 200 m2

Pin It
Mimar

Batu Derer

Emre Omay