Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Ertunç Özcan AŞ Ofisi

DererOmay Design & Construction Ankara'da Tepe Prime'da yer alan Ertunç Özcan AŞ Ofisi iç mekan tasarımı projesini anlatıyor:

Zamansız ve prestijli bir tarzı temsil eden Ertunç Özcan A.Ş. Yönetim Ofisi mevcut binanın sağladığı alt yapı baz alınarak inşa edilmiştir. Binanın statik yapısından gelen belirli unsurlar iç mimari tasarıma yansıtılmıştır. Brüt beton ve mekanik sisteme ait öğeler mekanın bir parçası olarak kullanılmıştır. Çalışma alanlarının zaman içerisindeki yıpranma düzeyini minimumda tutmak ve çalışan kişilerin konforunu sağlamak temel hedef olarak alınmıştır.

Yönetim kadrosuna ait özel ofis bölümleri kişiye özel olarak tasarlanmıştır. Firmanın bir aile şirketi olması nedeniyle ve özel beklentiler doğrultusunda, itinalı bir çalışma sonucunda üç kardeşin aynı mekanda çalışabileceği özel bir ofis alanı yaratılmıştır.

İç mekan tasarımında kullanılan renklerin seçimlerinde tonlar arasındaki uyum üzerine bir kurgu oluşturulmuştur. Aydınlatma tasarımında ise ışık tasarımın çıkış kaynaklarından biri olarak belirlenmiştir. Özel odaların planlanmasında mekan algısını arttırmak amacıyla ahşap tavanlar, halılar vb. bölümlerde geometrik şekilli detaylar kullanılmıştır. Mekanik sisteme müdahale edilebilmesi amacıyla dolaşım alanlarındaki tavan bölümlerinde metal asma tavan kullanılmıştır. Özel oda bölümlerinde ise dairesel hareli aydınlatmalar ve tasarımın etkisini arttıracak kare petek metal asma tavan uygulaması tercih edilmiştir.

Mekan içerisinde yer alan sanat eserlerinin özel olarak ele alınması gerektiğine inanan Derer Omay Tasarım ve İnşaat, Ertunç Özcan A.Ş. Yönetim Ofisi'nde kullanılan görsel eserler için sanatçı Nazlı Manyas ile ortak bir çalışma gerçekleştirmiştir. Nazlı Manyas'ın kullandığı teknik ile mekanın çizgisi örtüşerek tasarımdaki abartısız şıklık gözler önüne serilmiştir.

Diğer tarafta, her tür enerji kaynağın verimli kullanımının önem kazandığı iş dünyasında enerji, insan kaynağı ve iş yükü verimliliği açısından ofis tasarımının vazgeçilmez bir parçaları haline gelmiştir. İç mekan tasarımına yönelik malzeme seçimleri ve aydınlatma sisteminde enerji tasarruflu aydınlatma elemanları, aydınlatma otomasyonu ve bina otomasyon sistemi bu anlayıştan yola çıkarak teçhiz edilmiştir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Çankaya, Ankara
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Ertunç Özcan AŞ
Ana Yüklenici: DererOmay Design & Construction
Aydınlatma Projesi: DererOmay Design & Construction
Statik Projesi: Yüksek Proje İnşaat
Fotoğraf: Fethi Mağara
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
İnşaat Bitiş Yılı: 2012
Toplam İnşaat Alanı: 1,000 m²

Pin It
Mimar

Batu Derer

Emre Omay