Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Yıldız Kule

Yıldız Kule, Ankara'nın önemli ticaret akslarından olan Turan Güneş Bulvarı üzerinde Dikmen Vadisi'ne de cephesi olan eğimli bir arazi üzerinde karma kullanımlı bir yapı olarak tasarlanmış bir ofis projesidir.

ACE Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Toplamda 51.000 m² inşaat alanının; 23.000 m2'si ofis alanlarına ayrılırken, 16.500 m2'si alışveriş ve yeme-içme alanları olarak değerlendirilmiştir.

Zemin ve üstünde bulvardan ulaşılabilen dükkanlar ve zeminin altındaki bodrum katlarda ise oluşturulan boşluk sayesinde tasarlanan ve açık koridorlardan ulaşılabilen dükkanlar bulunmaktadır.Oluşturulan bu boşluk aynı zamanda Turan Güneş ve Dikmen Vadisi arasında bir bağlantı olarak da kabul edilebilir. Vadiye cephesi olan kütlede ise sadece yeme içme amaçlı alanlar konumlandırılmıştır.

Farklı yapı ve metrekarelerdeki ofisler ile her meslek grubuna cevap verebilecek bir proje amaçlanmıştır.

Alışveriş merkezinin ortasında oluşturulan boşluk, ofis kulesinin cephesinde bir yarık olarak devam ettirilmiştir,bu yarıklar iç bahçelerin iklimlendirilmesinde bir yapı elemanı olarak kullanılmıştır.

Çift-cidar sistem sayesinde yapı içi enerji dağılımı sağlanıyor. Ozellikle güney ve kuzey arasında ciddi bir enerji dagilimina erisiliyor. Kisin gunes alan guney cephesindeki isi enerjisi biriktirilip kuzey cephesine aktariliyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: Ankara, Çankaya
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Ata Kardeşler LTD ŞTİ
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Arsa Alanı: 5,950 m2
Toplam İnşaat Alanı: 51,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Orçun Ersan

Nilgün Deniz

Uğur Furtana

Özdihan Gökçe