Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Parkoran Satış Ofisi

Ankara OR-AN da, eski milletvekili lojmanlarının arsası üzerine, "Mesa-Aktürk-Emlak Pazarlama" ortaklığı tarafından yapılmış.

Yaklaşık 2000 konutluk büyük ölçekli bir projenin satış ofisi olarak tasarlanan bina; gene aynı alan içinde yerleşkenin Turan Güneş Bulvarı yaklaşımındaki eski girişine yakın olarak konumlanmış.

Yapının programı basitçe yüklenici ortaklığa ait satış ve pazarlama birimleri ve bunların ihtiyaç duydukları fasiliteler ile banka temsilcilikleri olarak özetlenebilir. İdare tarafından üzerinde durulan iki husus; alan içinde inşa edilecek örnek daireye bu yapıdan kolay ulaşılabilmesi ve inşaa edilecek yapının geçici bir yapı olarak düşünülmesi idi.

İki katlı olarak tasarlanan yapının zemin katında, pazarlama ve satış birimleri, onlalarla bağlantılı sergi alanı ve girişi karşılayan bir noktada örnek daire bağlantısı; galeri katında ise banka temsilcilerine ait birimler bulunmakta. Olabildiğince sade bir anlatıma sahip olması arzulanan yapının taşıyıcı sistemi çelik olarak kurgulanmış, bu karar tasarımın genel karakterine de yansıtılmış.

Harita
Künye
Proje Yeri: Ankara, Çankaya
Proje Tipi: Satış Ofisi
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Mesa-Aktürk-Emlak Pazarlama İş Ortaklığı
İç Mekan Projesi: Hakan Evkaya
Proje Başlangıç Yılı: 2007
Proje Bitiş Yılı: 2007
İnşaat Başlangıç Yılı: 2007
İnşaat Bitiş Yılı: 2007

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ahmet Can Ersan

Orçun Ersan

Nilgün Deniz