Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Avend Çayyolu

Avend Çayyolu Ankara’nın kalbinde yer alan bir karma kullanım projesidir.

Çevre siluetini, yaşam biçimini ve kullanım ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, küçük minimalist bir daireyi ve daha büyük geleneksel aile evini, ofis alanlarını ve cadde mağazalarını bir araya getiren doğrusal ve kompakt tasarım prensiplerine sahip bir projedir. Böylelikle şehir sakinlerine, bu bloklar arasında oluşturulan kentsel alanı doğrudan izleyen alçak blok ile doğrudan Ankara şehir manzarasına sahip yüksek blokta yaşam arasında seçme fırsatı sunuyor.

Ankara’da iki farklı parselin master planının tasarımına başladığımızda sahip olduğumuz esas amaç, bu parselleri tek parça olarak kabul ederek iki blok arasında, sakinlere ihtiyaçları olan sosyal donatılara erişim fırsatı verecek bir kentsel alan ortaya çıkartmaktır.

Değişen kullanıcı taleplerine cevap verebilmek için Avend Çayyolu, 1+1’den 1+5 dublekse kadar daire çeşitliliği sunmaktadır. 1+1 ve 2+1 gibi küçük ölçekli daireler alçak blokta yer alırken, 4+1 ve 5+1 daireler yüksek blokta yer almaktadır. Projede, sakinlere ve şehre hizmet veren çok sayıda ofis alanı ve ticari birimler bulunmaktadır.

Konut birimlerinin rekreasyon alanı, ticari dükkanların önündeki açık alandan farklı seviyelerde kalarak mahremiyetini korumaktadır. Avend Çayyolu, konutlar için kapalı, misafirler için açık otopark alanları ve ticari birimleri, sosyal alanlar ve dinlenme alanları gibi çeşitli imkanlarla donatılmıştır.

Künye
Proje Yeri: Çankaya, Ankara
Proje Tipi: Apartman, Ofis, Alışveriş Merkezi
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Rast İnşaat
Ana Yüklenici: Rast İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: ON Tasarım
Statik Projesi: Kınacı Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2019
Arsa Alanı: 8,530 m²
Toplam İnşaat Alanı: 31,711 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Orçun Ersan

Nilgün Deniz

Uğur Furtuna

Gerta Ajazi