Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Code Yıldız

Ankara’da Yıldız Mahallesi’nde, Dikmen Vadisi’ne komşu bir arsada yer alan proje Ace Mimarlık tarafından tasarlandı.

Her ünite optimum miktarda güneş ışığı alır ve Ankara’nın gök mavisinin tadını çıkarmak için balkon ve teraslara sahiptir. Sosyal ve sportif tesisler, toplantı salonları, konukevi, sinema ve etkinlik salonlarının dinamik kentsel yaşamın ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılaması planlanmaktadır. İç avlu, mekan algısı olarak hem iç hem de dış mekan olarak çalışmaktadır. Sosyal etkileşimler için uygun ortam yaratan hoş ve rahatlatıcı bir peyzaj tasarımına sahiptir. Yıldız Kod’un şehir ve yaşam arasında yarı geçirgen bir eşik olduğu iddia edilebilir.

Kentsel yaşamın kendine özgü dinamikleri vardır. Konut sakinlerinin günlük rutinleri şehir ve kırsal alanlarda farklılık göstermektedir. Şehrin hızlı, kalabalık ve zorlu, aynı zamanda verimli, canlı ve özgürleştirici yapısı tasarım ögelerini şekillendirmektedir. Tasarlanan konutların bu ihtiyaçların tümüne cevap vermesi gerekmektedir.

Code içerisinde tüm şehir hayatından izler barındıran bir konut yaklaşımına sahiptir.Bu yaklaşım şehrin karmaşasını karşılayabilmenin yanı sıra  sakinlik ve dinginliği de içerisinde barındırır. Tüm mücadeleleriyle şehir hayatını seven ve çok yüzlü bir yaşam alanına ihtiyaç duyan insanlar için gerçek bir yuva yaratmayı amaçlar.

Konut birimleri, tüm gerekli olanakları sunma kapasitesine sahip kompakt fakat işlevsel küçük dairelerdir. Mahremiyet ve çevresel etkileşimin birlikte çalıştığı tasarım kararları kullanıcıların hayat kalitelerini yükseltmeyi amaçlar.

Künye
Proje Yeri: Çankaya, Ankara
Proje Tipi: Apartman
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Özbek İnşaat
Ana Yüklenici: Özbek İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: ON Tasarım
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2019
Arsa Alanı: 3.319 m²
Toplam İnşaat Alanı: 14.664 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Orçun Ersan

Nilgün Deniz

Uğur Furtuna

Gerta Ajazi

Oya Merve Duman

Esra Bor