+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Parkoran Satış Ofisi

Ankara OR-AN da, eski milletvekili lojmanlarının arsası üzerine, "Mesa-Aktürk-Emlak Pazarlama" ortaklığı tarafından yapılmış.

Yaklaşık 2000 konutluk büyük ölçekli bir projenin satış ofisi olarak tasarlanan bina; gene aynı alan içinde yerleşkenin Turan Güneş Bulvarı yaklaşımındaki eski girişine yakın olarak konumlanmış.

Yapının programı basitçe yüklenici ortaklığa ait satış ve pazarlama birimleri ve bunların ihtiyaç duydukları fasiliteler ile banka temsilcilikleri olarak özetlenebilir. İdare tarafından üzerinde durulan iki husus; alan içinde inşa edilecek örnek daireye bu yapıdan kolay ulaşılabilmesi ve inşaa edilecek yapının geçici bir yapı olarak düşünülmesi idi.

İki katlı olarak tasarlanan yapının zemin katında, pazarlama ve satış birimleri, onlalarla bağlantılı sergi alanı ve girişi karşılayan bir noktada örnek daire bağlantısı; galeri katında ise banka temsilcilerine ait birimler bulunmakta. Olabildiğince sade bir anlatıma sahip olması arzulanan yapının taşıyıcı sistemi çelik olarak kurgulanmış, bu karar tasarımın genel karakterine de yansıtılmış.

Map
Details
Project Location: Ankara, Çankaya
Project Type: Sales Office
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Mesa-Aktürk-Emlak Pazarlama İş Ortaklığı
Interior Architecture: Hakan Evkaya
Project Start Date: 2007
Project End Date: 2007
Construction Start Date: 2007
Construction End Date: 2007

Pin It
Architectural Offices
Architects

Ahmet Can Ersan

Orçun Ersan

Nilgün Deniz