Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Bodrum Bahçe

MSA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Söğüt Bahçe Bodrum Evleri, denize kolay ulaşımı ve daire tipi çeşitliliğiyle çevredeki yapılardan öne çıkmaktadır. Projede, denize ve manzaraya tamamen hakim olan tek katlı flat daireler, dubleks daireler ve triplex villalar ile farklı yaşamlar için alternatif oluşturulmuştur.
Doğal araziyle uyumlu, zengin peyzajı ve doğal bitki örtüsünün yanında denize inen kademeli kotlarda seyir ve güneşlenme terasları ile manzaraya ve güneşe hakim bir site olarak planlanmıştır. Sitenin kendine ait doğal koyuna, panoramik asansör ile ulaşım imkanı sağlanmıştır. Sitenin merkezine büyük bir yüzme havuzu ve çocuk havuzu konumlandırılmıştır.

Bodrum Evleri'nin mimari dili, taş ve ahşap ile zenginleştirilerek cepheler yorumlanmıştır. Her ev, bahçeyle bütünleşen bir teras ve manzaraya hakim yaşanabilir balkonlara sahiptir.Bu alanların kullanım süreleri ise Güneş kırıcılar ile uzatılmıştır.

İç mimari de ise modern ve minimal yaklaşım ile fonksiyonellik ve estetik bir araya getirilmiştir. Açık renkler ve kaliteli malzemeler ile ferah mekanlar oluşturulmuştur.

Künye
Proje Yeri: Bodrum, Muğla
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Söğüt İnşaat
Ana Yüklenici: tuğra inşaat
İç Mekan Projesi: İpbüken Mimarlık
Statik Projesi: Tekta Proje
Mekanik Projesi: Demir Proje Mühendislik
Elektrik Projesi: Kortek Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
Arsa Alanı: 17,790 m2
Toplam İnşaat Alanı: 12,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Mustafa Selçuk

Aykut Yıldırım
Yardımcı Mimar(lar)
Zehra Akkuş
Muhammed Tarık Mermer