Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Aegean Hills Konutları

Bodrum Yalıkavak'ta, özellikle İngiliz, İrlandalı ve Kuzey Avrupalı kullanıcılar için tasarlanan proje, 2007 CNBC International Awards ile 2007 Houses Overseas Awards'a layık görülmüş ve Arkiv Seçkileri 2007'de de yer alıyor.

30 villa, arsanın eğiminin de verdiği olanakla, deniz manzarasını ve yeşili en üst düzeyde değerlendirecek biçimde yerleştirilmiş. Satılmak üzere yapılan villaların iç düzeni, yurtdışından gelip ortalama bir hafta tatil yapacak ailelerin gereksinimlerine göre tasarlanmış. Her kat, bahçeye doğrudan açılacak biçimde düzenlenmiş, böylece evlerin içiyle doğanın bütünleşmesi amaçlanmış. Cephelerde düşünülen ahşap kafesler, projenin çeşitli noktalarında yinelenen bir standart öğe olarak kullanılmış, yönlere bağlı olarak yatay ya da düşey güneşkırıcı ya da yer yer mahremiyet amaçlı perdeleme öğesi olarak yer almış.

Bodrum yarımadasının batı ucunda yer alan Yalıkavak'ta belediye, Bodrum ve yakın çevresinde sürekli olarak tekrarlanan ev prototipinden farklı karakterde bir yapılaşmayı öngörmekte. Bu kabulün de sağladığı özgürlükle, tasarımda mavi-beyaz-yeşil birlikteliği içinde Akdeniz karakterinin yalın geometrik formlarla minimalistik bir yorumu aranmış.

Harita
Künye
Proje Yeri: Bodrum, Muğla
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: BG İnşaat Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2006
Proje Bitiş Yılı: 2007
İnşaat Başlangıç Yılı: 2006
İnşaat Bitiş Yılı: 2007
Arsa Alanı: 14.500 m²
Toplam İnşaat Alanı: 5.510 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Doğan Hasol

Ayşe Hasol Erktin

Ayşe Hayzuran Hasol