Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Uluç Evleri

O&B Mimarlık olarak başlattığımız konsept proje ve yapı üretiminde ulaştığımız son nokta Uluç Evleridir. Bu yapıda maksimum kullanıcı memnuniyeti ön planda tutulmuş ve daire büyüklükleri 4+1 olarak tasarlanmış.

Blokların birbiri ile olan mesafesi, ortak alanın kullanımındaki rasyonellik,daha siteye girerken sizleri özel bir mekanda olduğunuz hissini vermekte. Bu büyüklükteki daire kullananlar ve binalardaki bu ayrıntılara önem veren kullanıcılar sosyal konut kullanıcılarından farklı istekler ön görmekteler. Bizler bu kullanıcılara cevap verebilmek için otoparkları toprak seviyesi altına alıp zemin kotu yüksek tutularak girişte ,yaya ve taşıt trafiğini tamamen ayırdık, zeminde binalar dışında ki tüm alanlar peyzaj düzenlemesi ,çocuk oyun alanı ve yüzme havuzu gibi fonksiyonlar ile bina sakinlerinin kullanımına bıraktık. Antalya'nın kışın yağışından yazın güneşinden korunarak evlerine ulaşma imkanı da sağlandı. Otoparklara sağlanan doğal havalandırma kullanıcıların yer altında bile kendilerini güvende hissetmelerini sağlamış. Binaları dış cephelerinde kullanılan mekanik taş kaplama bu bölgeden çıkan limra taşı honlu olarak kullanılmıştır, bu sayede binaların büyük kısmında boya sorunu süresiz çözülmüş aynı zamanda taş kaplama ile beraber yapılan mantolama imalatı ile üst düzeyde bir izolasyon sağlanmış.

Site 2 blok daireler ve 2 adet de villadan oluşmakta. Villaların kapalı otopark içerisinde kendi özel parkından da bloklarda olduğu gibi direkt olarak evine ulaşılabilmekte. Villalar akıllı ev teknolojisine sahip olup aydınlatma, güvenlik ve tüm elektrikli ev aletleri bu sisteme bağlanabilmekte.Tüm daireler yerden ısıtma, yangın, hırsız ve gaz alarmına sahipler. Otoparklar, çevre duvarları kamera kontrolü altında ve 24 saat güvenlik sistemine bağlı. Bütün ahşap imalatlar tarafımızdan tasarlanmış ve üretimi kendi atölyelerimizde yapılmış. Tasarım ve uygulayıcının aynı kişi olması tüm detayların sorunsuz ve estetik çözüme ulaşmasını sağlamış.

Bu projede ki temel amaç, fonksiyon çözümleri, olası problemler ve toplu yaşam sorunlarına bakışımız, kullanıcı konforu ile insanların evlerini yaşam alanlarını sevmelerine sağlamak. çünkü biz şunu biliyoruz ki binaları yaşatan ve koruyacak olan, orada yaşayanlar. Siz ne yaparsanız yapın onu değerli kılacak olan içinde yaşayanlar ve yaşayacak olanlar.

Harita
Künye
Proje Yeri: Antalya
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
İşveren: OB Mimarlık Ofisi
Proje Başlangıç Yılı: 2005
Proje Bitiş Yılı: 2005
İnşaat Başlangıç Yılı: 2005
İnşaat Bitiş Yılı: 2007
Arsa Alanı: 4.493 m²
Toplam İnşaat Alanı: 6.220 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Bilal Ateş

Oya Ateş

Funda Alyanak Kaya