Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Trabzon Kaşüstü AVM + Konut Projesi

Denize yakınlığıyla önemli bir konuma sahip olan Kaşüstü projesi Trabzon'un Yomra ilçesinde Trabzon-Rize yolu aksına yakın bir alanda bulunmaktadır.

4 Bodrum kat, zemin kat ve 12 kattan oluşan, 5.051 m2'lik bir alanda yer alan projede konut, ofis ve alışveriş merkezi (mix-used) bulunmaktadır.

Proje, zemin katta avlu oluşturacak şekilde arsanın topoğrafik yapısıyla uyumlu ana bir kütleden oluşmaktadır. Bu kütle ticari birimleri içinde toplayacak şekilde konumlanmış olup, arsanın eğimli yapısı avantaja dönüştürülerek, mağaza konumları çeşitlendirilmiş, yaya hareketlerine uygun geçişler planlanmıştır.

Bina kütlesi de ofislerin bulunduğu katlar yeşil teraslar oluşacak şekilde tasarlanmıştır. Bu ofisler 45 adet olup büyüklükleri 60 m2 ile 130 m2 arasında değişmektedir.

Projede zemin kattan sonra 3 katta konut ve ofis fonksiyonları yüklenmiş olup, sonraki 9 kat konut işlevli kule olarak yükselmektedir.

Cephe tasarımlarında, alüminyum kompozit panel kaplamaları kullanışmış olup, ara kat teraslarının üzerleri hafif çelik taşıyıcılı uzun ızgara saçaklarla kapanmıştır. Panel renkleri daha çok yumuşak renklerden seçilmiş olup, yükselen konut kulesinde pencere doğramaları aralarına ahşap görünümlü paneller kullanılarak cephe karakteri oluşturulmuştur.

Künye
Proje Yeri: Trabzon, Yomra
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu, Alışveriş Merkezi
Proje Tipi Grubu: Konut, Ticari
İşveren: Cihan İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: Yosun Peyzaj
Statik Projesi: Eren Proje
Mekanik Projesi: Ferah Mühendislik
Elektrik Projesi: Revnak Mühendislik
Maket: 4 Boyut Maket
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 5,051 m2
Toplam İnşaat Alanı: 35,262 m2

Pin It
Mimar

Özcan Çetin

Esra Şener Çetin