Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Hanne Konut Projesi

Hanne Yapı Konut projesi yüksek nitelikli konut yapılarının yoğun olarak yükseldiği bir konumda, adalar manzaralı İstanbul'un Maltepe ilçesinde bulunmaktadır.

İki bloktan oluşan proje, 21 kat yükselen konut bloğu ve yeşil teraslı dubleks dairelerin bulunduğu bloktan oluşmaktadır. 5.770 m2'lik bir alanda yer alan projede, 7/24 güveliği sağlayacak, araç ve yaya giriş-çıkışı kontrol edebilecek şekilde tasarmış olan bir giriş takı mevcuttur. Site olarak tasarlanan projede bina kullanıcıları için basket sahası, çocuk oyun parkı ve yürüyüş yolları planlanmıştır. 2 bodrum kattan oluşan projede, 1. Bodrum katta her iki bloktan ulaşımı sağlanan, bina kullanıcılarının vakit geçirebilecekleri sosyal tesis mekânı planlanmıştır. Bu sosyal tesiste buhar odaları, sauna, kapa yüzme havuzu, spor salonları, soyunma odaları, mescitler bulunmaktadır. Kapalı otopark, 2 bodrum katta da planlanarak kullanıcıların ihtiyacını karşılayacak araç kapasitesinde tasarlanmıştır.

Yükselen konut bloğu girişinde resepsiyon ve lobi mekanları düzenlenerek, bina kullanıcılarına güvenli ve konforlu bir hizmet imkânı sağlayacak şekilde planlanmıştır. Bu blokta 146 adet daire bulunmaktadır.

Projede cephe tasarımında dikey ve yatay çizgilerin bir araya gelerek oluşturduğu kombinasyonlar yapı karakterini oluşturmaktadır.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Maltepe
Proje Tipi: Apartman
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Hanne Yapı
Peyzaj Mimarlığı: Yosun Peyzaj
Statik Projesi: Alacam Mühendislik
Mekanik Projesi: AGEM Proje Mühendislik
Elektrik Projesi: İKEM Mühendislik
Altyapı Projesi: Tasarı Uygulama Merkezi
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2017
Arsa Alanı: 5,770 m2
Toplam İnşaat Alanı: 27,540 m2

Pin It
Mimar

Özcan Çetin

Esra Şener Çetin