Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Artvin Çoruh Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu

Artvin Çoruh Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu binası, Artvin ili, Arhavi ilçesi, Yemişlik mahalesinde, 9474 m2'lik inşaat alanında yer alıyor.

Fakülte, içinde İdari birimler, Eğitim Birimleri ve yemekhane bölümünün olduğu 3 ana bloktan oluşur. A blok derslikler, amfiler, okuma salonları ile öğrenci kullanmına ayrılmıştır. B blok öğretim görevlilerine yönelik düzenlenmişken, C blok yemekhane bölümü ile hem öğrencilere hem de öğretim görevlilerinin ortak kullanımı için tasarlanmıştır. Ayrıca B ve C bloğu bir arkad sistemi ile birbirlerine bağlanmıştır.

Ana kütle oluşturulurken birimleri tek bir blokta toplamak yerine, farklı bloklardan ve bu blokların da avlu oluşturması esasına göre yerleşim yapılmıştır. A ve B blokları doğu-batı aksına yerleştirilmiştir. Tüm bu blokların önüne yerleşke meydanı tasarlanmış ve bu meydan A ve B bloklarına ait birimleri birbirine bağlayan arkadla sonlandırılmıştır. Yerleşke meydanı ve avlu aynı zamanda çok amaçlı etkinlik alanı olarak kullanılacak şekilde tasarlanmıştır.

Künye
Proje Yeri: Arhavi, Artvin
Proje Tipi: Yüksek Öğretim Yapısı
Proje Tipi Grubu: Eğitim
İşveren: Artvin Çoruh Üniversitesi
Peyzaj Mimarlığı: BRNC peyzaj
Statik Projesi: PG Mühendislik
Mekanik Projesi: RTM Mühendislik
Elektrik Projesi: RTM Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2015
Arsa Alanı: 13,332 m2
Toplam İnşaat Alanı: 9,474 m2

Pin It
Mimar

Özcan Çetin

Esra Şener Çetin
Yardımcı Mimar(lar)
Ahsen Karakök
Esma Kırtay
Zeynep Şahin