Other Works
Similiar Projects

Kale Ofis

Ankara’da Konya Yolu üstünde inşa edilen yapı, 5 bodrum kat, zemin kat mağazaları, 22 ofis katı ve 2 adet tesisat katından oluşan proje toplamda 126,60 metre yapı yüksekliğine sahip bir ofis kulesi.

MSA Mimarlık projeyi anlatıyor:

Kale Ofis, kentsel çalışma ve ofis alanlarının yoğun olduğu bir bölgede, yeni bir yapı tasarım sürecindeki yenilikçi ve kullanıcı odaklı yaklaşımlar ile mimari dil ve görselliğin öne çıktığı bir yapı hedefinin sonucudur. Mevcut yapı stokuna kullanıcı odaklı alternatif bir yorum getiren, klasik çalışma alanlarının aksine verimliliği artıran donatılar barındıran, nitelikli malzemeler ile konfor ve performansı bir arada sunan, çevreye duyarlı ve enerji verimliliği yüksek bir yapı hedeflenmiştir. 66 metrekare, 77 metrekare ve 105 metrekarelik 3 tip modülden oluşan ofis kat planlarında özellikle tam kat kullanımlarına uygun esnek kullanım senaryoları geliştirilmiştir. 22 ofis katında toplam 126 adet ofis planlanmıştır. Mağaza bloğunun ortak teras olarak kullanılması, köşe konumlu ofislerin özel terasları ve kat holünden çıkılan ortak balkonlar ile çalışma alanlarında temiz havaya doğrudan ulaşım sağlayan kullanıcı dostu mekanlar oluşturulmuştur.

Konya yolu cephesinde büyük alanlı mağazaların, ofis girişinde ise daha küçük mağazaların yer aldığı projede farklı büyüklüklerde ve birleştirilebilir toplamda 14 adet mağaza planlanmıştır.

750 adet kapalı ve 50 adet açık olmak üzere toplamda 800 adet otopark planlanmış olup mağazalar, ofisler ve ziyaretçiler için daha konforlu bir kullanım hedeflenmiştir.

Details
Project Location: Çankaya, Ankara
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Art İnşaat
Ana Yüklenici: Art İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: Kuzey Peyzaj
Structural Project: Kompozit Mühendislik
Mechanical Project: Yazman Mühendislik
Electrical Project: Özer Mühendislik
Project Start Date: 2016
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2016
Construction End Date: 2020
Building Plot Area: 7,982 m²
Total Construction Area: 40,714 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Mustafa Selçuk

Erhan Tozkoparan

Murat Şenel

Aykut Yıldırım

Cansu Canlı

Şeyma Şentürk