Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Uludağ Mimarlık Tasarım Ofisi İç Mekan Tasarımı

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

4 katlı bir ofis binasının 1. katında güneşten max. yararlanan köşe ofise taşınma kararı aldığımızda 1. hedefimiz buraya gelen müşteriler dahil ofisteki herkesin aidiyet hissini, mutluluğunu, dinamizmini verimliliğini etkin kılmaktı.

Hiyerarşi yerine sosyallikle öne çıkmayı hedefleyen ofis iletişimi etkin kılmak ve esnek çalışma alanları sağlamak üzerine tefriş edildi.

110 m2 net alana sahip bu ofis herkesin kullanımına açık kısa görüşmelerin ve bilgilendirmelerin yapıldığı karşılama alanı ile başlar. Devamında ki çalışma alanı dağılma ve birleşmeye uygun aynı zamanda herkesin yerinin belli olduğu özel çalışma alanı oluşturmaya imkan sağlar. Girişin zıttında, ofisin olağan plan şemasına göre en uygun alan profil cam kapı ile bölünerek ekip çalışması, toplantı veya özel görüşme odası görevini üstlenir. Alanlar tefriş edilirken ışıktan max. yararlanmak için cam tarafına yerleşilmiş bunun sonucunda komşu ofis duvarı tarafında toplantı odasına giden bir koridorlaşma oluşmuştur. Koridor görevi üstlenen bu alan CNC metal tavan çalışması ile de diğer alanlardan ayrışır. Tavan çalışmasında tercih edilen dolu- boş yaklaşımı ışık-gölge oyunlarıyla ofisteki dinamizmi canlı tutarken, zemin seramik kaplama şekline de gönderme yapar. Bu tavan toplantı odasında masa ayağı görevi de üstlenen CNC kolon kaplama ile de bütünlük içindedir.

Doğal ışık, yeşil doku, seramik zemin kaplama, CNC kesim metal levhalar, doğal dişbudak ağaç masalar ve bunların biraya gelişi ile doğallık ve sadelik ön planda tutulmuştur.

Aydınlatma çözümlerinde ki çeşitlilik ve hareketlilik günün her saatinde farklı bir heyecan uyandırmaya ve yaratıcılığı arttırmaya yöneliktir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Adapazarı (Sakarya), Hendek
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Uludağ Mimarlık Tasarım
Ana Yüklenici: Uludağ Mimarlık Tasarım
Proje Yöneticisi: Hilal Uludağ Yıldırım
Yangın Tahliye Projesi: Nurşah Uzunca
Fotoğraf: Hakan Bozkurt
Proje Başlangıç Yılı: 2018
Proje Bitiş Yılı: 2018
İnşaat Başlangıç Yılı: 2018
İnşaat Bitiş Yılı: 2018
Arsa Alanı: 2,050 m2

Pin It
Mimar

Hilal Uludağ Yıldırım