Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Altıntar Yönetim Binası İç Mekan Tasarımı

Antalya Organize Sanayi Bölgesinde bulunan mevcut üretim tesisleriyle aynı arsa içerisinde tasarlanan toplamda 3 kat ve 2250 m2 alana sahip olan çelik yapının iç mekan tasarım ve uygulamaları Kst Mimarlık tarafından yapılmıştır.

Ofis, projeyi anlatıyor:

Projenin konsepti ele alınırken uluslararası ürün satış ağına sahip Altıntar tarım firmasının kimliğine ve vizyonuna uygun modern çizgiyi endüstriyel öğelerle birleştirerek dinamik ve çağdaş bir ofis ortamı amaçlandı.

Tasarımın en belirgin öğelerinden olan beton, ana mekan ve koridor zeminlerinde yüzeyi parlatılarak kullanıldı. Çelik ise kolon ve kirişlerde yerine göre gizlenen, yerine göre ise tasarım objesi olarak karşımıza çıkıyor. 

Yönetim binasının yüksek tavanlı ana girişinde yaklaşık 6 metre uzunluğundaki resepsiyon bankosu doğal tik kaplama ahşap ve gri boyalı cam kullanılarak modern ve kurumsal bir tasarım amaçlanırken, banko arkasındaki yüksek duvar yüzeyi ise beton bir ağaç gövdesinin dallarıyla doğal tik ahşap yüzeyleri parçalamasıyla adeta çevreci bir mesaj veriyor.

Giriş bölümünün yüksek tavanında yer alan dairesel sarkıt aydınlatmalar ve farklı renklerdeki plexiglass esaslı asma tavan elemanları girişi görsel olarak zenginleştiren diğer öğeler olarak karşımıza çıkıyor.

Giriş katta yer alan şeffaf toplantı odalarından departman ve yönetim katına kadar grafik tasarımla yapıya kurumsal bir kimlik kazandırılması amaçlandı.

Giriş bekleme, toplantı odaları ve departman katının bir çok mekanında zeminde karo halı kullanılarak beton koridorların sert etkisi yumuşatılıp daha konforlu bir ofis ortamı sağlandı. Tavanlarda ise bir çok mekanda karşımıza çıkan genişletilmiş sac malzemeden mesh tavanlarla endüstriyel ve modern bir asma tavan elde edildi.

Yönetim katına gelindiğinde ise 4 adet yönetici ofisi yine kurumsal bir çizgiye sahip. Yönetici odalarının masa arkalarında ve büyük toplantı odası duvarında limra taşının mat ve parlak yüzeyleri bir araya gelerek enine çizgilere sahip sade ve şık duvar yüzeyleri elde edildi.

Tasarım sürecinin en başından sonuna kadar İşverenle aynı heyecan ve düşünce yapısını paylaştığını söyleyen Mimar K.Serkan Tokis, uyumlu işbirliğinin tasarıma büyük oranda katkı sağladığını belirtiyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: Antalya, Döşemealtı
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Altıntar Tarım
Grafik Tasarım: Eha Grafik
Fotoğraf: Doğa Yusuf Dökdök
Proje Başlangıç Yılı: 2015
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Arsa Alanı: 16,238 m2
Toplam İnşaat Alanı: 2.250 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Kemal Serkan Tokis