Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Detur Kurumsal Seyahat ve Etkinlikler Hizmet Binası

DNA Mimarlık Antalya Muratpaşa'da tasarladığı Detur Kurumsal Seyahat ve Etkinlikler Hizmet Binası'nı anlatıyor:

Detur Türkiye Seyahat ve Etkinlikler olarak iki ana başlık altında toplanmıştır. Avrupa'dan ve dünyanın birçok ülkesinden Türkiye'ye yapılan seyahatlerin organizasyonlarını yürütmektedir. Ülkenin çeşitli şehirlerinde bulunan idari binaları için yeni bir konsept arayışında olan aynı zamanda iş hacminin de arttırılması isteğiyle Antalya Detur binası tasarlanmaya başlanmıştır.

Detur Kurumsal Seyahat ve Etkinlikler Hizmet Binası Antalya İli Muratpaşa ilçesi Güzeolba mevkiinde 2173 m2'lik arsa üzerine 5697 m2'lik toplam inşaat alanı ile tasarlanmıştır. Tasarım aşamasında İskandinav ülkelerine ve dünyanın birçok ülkesine hizmet veren Detur'un sirkülasyon şemasından yola çıkılarak cephe geneline yayılmış olan gridal güneş kırıcılar kullanılmıştır.

Detur yönetim birimleri, işveren tarafından belirtilen ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulmuştur. İç mimari tasarımı da DNA ekibi tarafından hazırlanmış olup, ofis birimleri arasındaki görsel bağlantıyı sağlayabilmek adına galeri boşluğu oluşturulmuş ve şeffaf bölücü duvarlar kullanılmıştır.

Kütle içerisinde eğitim-seminer salonu, açık-kapalı çalışma odaları, yönetim ofisleri, açık-kapalı otopark ve binanın kullanıcılarına hizmet veren çatı katında tasarlanan yeme-içme-dinlenme bölümü bulunmaktadır.
Bina genelinde enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla led aydınlatma tercih edilmiştir. Doğal iklimlendirmenin yanı sıra VRV havalandırma sistemi oluşturulmuştur.Ayrıca bina içerisindeki birimlerin birbirleriyle irtibatı için radyo link sistemi kurulmuştur.

Harita
Künye
Proje Yeri: Antalya, Muratpaşa
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Detur
Ana Yüklenici: DNA Mimarlık Nail Atasoy
İç Mekan Projesi: DNA Mimarlık Nail Atasoy
Proje Yöneticisi: Nail Atasoy
Statik Projesi: Çetin Durdu
Mekanik Projesi: Isı Tek
Elektrik Projesi: ÜTK Elektrik
Tesisat Projesi: Isı Tek
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2013
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 2,173 m²
Toplam İnşaat Alanı: 5,697 m²

Pin It
Mimar

Nail Atasoy