+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Detur Kurumsal Seyahat ve Etkinlikler Hizmet Binası

DNA Mimarlık Antalya Muratpaşa'da tasarladığı Detur Kurumsal Seyahat ve Etkinlikler Hizmet Binası'nı anlatıyor:

Detur Türkiye Seyahat ve Etkinlikler olarak iki ana başlık altında toplanmıştır. Avrupa'dan ve dünyanın birçok ülkesinden Türkiye'ye yapılan seyahatlerin organizasyonlarını yürütmektedir. Ülkenin çeşitli şehirlerinde bulunan idari binaları için yeni bir konsept arayışında olan aynı zamanda iş hacminin de arttırılması isteğiyle Antalya Detur binası tasarlanmaya başlanmıştır.

Detur Kurumsal Seyahat ve Etkinlikler Hizmet Binası Antalya İli Muratpaşa ilçesi Güzeolba mevkiinde 2173 m2'lik arsa üzerine 5697 m2'lik toplam inşaat alanı ile tasarlanmıştır. Tasarım aşamasında İskandinav ülkelerine ve dünyanın birçok ülkesine hizmet veren Detur'un sirkülasyon şemasından yola çıkılarak cephe geneline yayılmış olan gridal güneş kırıcılar kullanılmıştır.

Detur yönetim birimleri, işveren tarafından belirtilen ihtiyaçlar doğrultusunda oluşturulmuştur. İç mimari tasarımı da DNA ekibi tarafından hazırlanmış olup, ofis birimleri arasındaki görsel bağlantıyı sağlayabilmek adına galeri boşluğu oluşturulmuş ve şeffaf bölücü duvarlar kullanılmıştır.

Kütle içerisinde eğitim-seminer salonu, açık-kapalı çalışma odaları, yönetim ofisleri, açık-kapalı otopark ve binanın kullanıcılarına hizmet veren çatı katında tasarlanan yeme-içme-dinlenme bölümü bulunmaktadır.
Bina genelinde enerji tasarrufunu sağlamak amacıyla led aydınlatma tercih edilmiştir. Doğal iklimlendirmenin yanı sıra VRV havalandırma sistemi oluşturulmuştur.Ayrıca bina içerisindeki birimlerin birbirleriyle irtibatı için radyo link sistemi kurulmuştur.

Map
Details
Project Location: Antalya, Muratpaşa
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Detur
Ana Yüklenici: DNA Mimarlık Nail Atasoy
Interior Architecture: DNA Mimarlık Nail Atasoy
Projcet Manager: Nail Atasoy
Structural Project: Çetin Durdu
Mechanical Project: Isı Tek
Electrical Project: ÜTK Elektrik
Plumbing Project: Isı Tek
Project Start Date: 2013
Project End Date: 2014
Construction Start Date: 2013
Construction End Date: 2014
Building Plot Area: 2,173 m²
Total Construction Area: 5,697 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Nail Atasoy