Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Ankara Kasabı

Antalya’da Lara bölgesinde konumlanan ve toplamda 57 m2’lik tek kattan ibaret kullanım alanına sahip Ankara Kasabı, butik kasap konsepti hedeflenerek tasarlanmıştır.

Dış cephesinde bulunan kolon ve perde kolonlarının dış ve iç yüzeyleri taş kaplama kullanılarak natürel ve stabil yüzeyler oluşturulması ve birlikte kullanıldığı masif iroko ağacından imal edilmiş lambri kaplamalarla bütünlük sağlaması amaçlanmıştır.

Mekanın giriş kapısında yer alan gerçek satır kullanılarak sabitlenmiş kapı kolu,girişten itibaren marka kimliğini güçlendirmesi ve tasarım detayı olarak kullanıcıya farklılığını hissettirmesi amaçlanmıştır.

İç mekanda ürün teşhir dolaplarının alınlarında ve tavan izdüşümünde yapılan platformda kullanılan meşe kaplamalı ahşap mekanda baskın bir öğe olarak kullanılmıştır.Duvar yüzeylerinde mekana oranla küçük ebatlarda tercih edilen seramik kaplamalar hijyen koşullarını sağlaması amacıyla çalışma tezgahlarını çevreleyen bölümlerin genelinde kullanılmıştır.Konseptin tamamlanması amacıyla zeminlerde kullanılan karosiman zemin kaplamaları ile nostaljik bir etki hissetirilerek hareketli desenleri ile de mekana dinamizm getirmesi hedeflenmiştir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Antalya, Muratpaşa
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Ankara Kasabı
Fotoğraf: KST Mimarlık
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2014
İnşaat Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Toplam İnşaat Alanı: 57 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Kemal Serkan Tokis