Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Cemilusta Akçaabat Köftecisi Cadde - Topkapı Şubesi

Cemil Usta Akçaabat Köftecisi Zeytinburnu Şubesi Trabzon-Akçaabat merkezli bir restoran zinciri olan ‘CemilUsta’ markasının cadde konsepti olarak tasarlanmış.

E.Ö.Ç Mimarlık, projeyi anlatıyor:

Tasarım elemanlarında ağırlıklı olarak ahşap ve alüminyum profiller kullanılmıştır. Mekan algısı olarak hedeflenen ahşap sıcaklığı ve tavandaki ızgara sisteminin akustik etkisinin restoranın bütününde homojen bir dağılım sağlanması amaçlanmıştır. Şarküteri bölümü yerleşimde orta aks da kolay ulaşılabilir şekilde konumlandırılarak insan trafiği oluşması engellenmiş oturan ve hareket halindeki bireyler arası görünmez bir seperatör algısı oluşturulmuştur.

Steak House konsept çalışmamızda renk tercihlerini mekana enerji katan, pozitif bir renk olan hardal ve sakin, huzurlu bir ortam vaat eden turkuazdan yana kullandık. Dengeleyici renk tonu olarak ise bordo rengini tercih ettik. Bunun yanı sıra sandalye tercihlerimizin çeşitliliği hareketlilik sağlayıp, aynı zamanda restoranın enerjisini arttırması ve misafirlerimize birbirinden farklı ama kendi içinde uyum sağlayan alternatif oturma alanları sunması hedeflenmiştir.

Dalga formlu ahşap dekorlar mekan dinamiğini sağlarken aynı zamanda, aydınlatma olgusuna da esneklik sağlamaktadır. Girinti-çıkıntılı formları ile direkt ışıkların etkisini yer yer absorbe ederek ışık dağılımını dengelemektedirler.

Yerleşimde kullanılan açık mutfak ve ızgara konsepti şehir insanın mangal dürtüsüne hitap etmekte aynı zamanda bir şov alanı oluşturmaktadır.

Mekanda kullanılan masif ahşap masalar ya da diğer bir deyişle ham ahşap masalar, ağacın dokusunu yansıttığı için doğallık açısından eşsiz bir etki yaratmaktadır.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Zeytinburnu
Proje Tipi: Restoran / Kafe / Bar
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: H.C. Gıda Ltd. Şti.
Ana Yüklenici: EÖÇ Mimarlık
Proje Yöneticisi: Emrah Ömer Çam
Aydınlatma Projesi: Argüç Aydınlatma
Statik Projesi: Art Yapı, Kemal Çam
Mekanik Projesi: Taroff Mekanik
Elektrik Projesi: Parlayan Elektrik
Tesisat Projesi: Taroff Mekanik
Çelik Projesi: Art Yapı
Yangın Tahliye Projesi: Taroff Mekanik
Mimari Mesleki Kontrollük: Emrah Ömer Çam
Şantiye Yöneticisi: Volkan Şar
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 210 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Emrah Ömer Çam
Yardımcı Mimar(lar)
Ali Bayraktar
Asuman Duman
Aziz Keskin