Other Works
Similiar Projects

Della Luna Gelato

Berrin Ulutaş Mimarlık projeyi anlatıyor:

İtalyancada "ay ışığı " anlamıyla Della Luna'nın ilk şubesi Yeniköy'de açılmıştır. Markanın kurumsal kimliği tasarımı sırasında ilk olarak Giresun şubesinden başlandı. Çok dinamik ve haraketli bir marka olması özellikle dondurma alanındaki başarısı bize tasarım için çok çeşitli fırsatlar sundu.

Dondurma kültürünü Türkiye’de zincirleştirmeyi hedefleyen marka ilk şubesi Yeniköy’de aynı renkli tasarımı ile ocak ayında faaliyete başlamıştır.

Giresun şubesi tasarımında özelikle dondurmanın insanlara verdiği canlı ve pastel renklerinin hissiyatı markanın Gelato – Patisserie – Coffee kültürünü 3’lü şekilde aynı mekanda buluşturdu.

Tasarımda dikkat edilen unsurlar öncelikli olarak markaya özel çalışılması. Rengârenk kitaplıklar ve dinamik şekilleriyle mekâna yayılmış oturma bölümleri yaratıcı düşüncede sürekliliği destekliyor. Bar bankosu, dikdörtgen yönlendirmesi ile duvarlarda eğlenceli görseller ve tavanda şerit ahşaplar ile misafirlere keyifli bir mekanın hissiyatını veriyor. Meşe ağacı, beyaz ve renkli ahşap duvar kaplamaları ve bakır geçişler mekana hakim. Duvarlara geldiğimizde duvarlarda yine sade ama gösterişli bir fikirler yer alıyor.

İçeride kullanılan bütün malzemeler markaya özel tasarlanmıştır. Her bir bolum kendi içinde ayrı oturma bolümleri yarattı. Mekanın bahçe bölümünde özellikle öğrenciler düşünülerek bir tribün tasarlandı. Böylelikle çok daha keyifli oturma sağlanabiliyor. Mekanın önünde tasarlanan kiosk markanın kendi kiosklarının da ayrıca tasarımı. Daha hayata geçirilmemiş olan Giresun şubesi, markanın mekan tasarımı için çok önemli rol oynamaktadır. Düşünülen her bölüm yeni şubelerin önünü açacak şekilde tasarlandı. Tasarımda ağırlık olarak meşe ağacı, gri renk tuğla ve yer zemininde bizi bulunması acısından çok zorlayan özel imalat yer seramikleri kullanılmıştır. Mekana yaklaşık olarak 5 ayrı renk tonu hakim. Uçuk mavi yeşil tonları tam anlamıyla hissediliyor. Buradaki en sevdiğim bölüm bakır ve beyaz kombini oldu.

Berrin Ulutaş Mimarlığın tasarladığı bu ilham verici mekan da Della Luna ekibinin, hizmetleri ile dinamikliği ve tecrübelisinin harmanlanmış bir ürünüdür.

Details
Project Location: Giresun
Project Type: Restaurant / Café / Bar
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Della Luna
Ana Yüklenici: Berrin Ulutas Architecture
Project Start Date: 2015
Construction Start Date: 2016
Total Construction Area: 200 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Berrin Ulutaş