Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Denizbank Genel Müdürlüğü

Torun Tower'da bulunan Denizbank Genel Müdürlüğü'nün 40.000 metrekarelik iç mekanlarının tasarımı Erginoğlu & Çalışlar tarafından yapıldı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Türkiye’nin bankacılık sektöründeki liderlerinden biri olan Denizbank, Gayrettepe’de farklı binalarda yer alan ofislerini bölümler arasındaki iletişimi arttırmak, işletmeyi verimlileştirmek ve bankayı gelecek yıllarda daha iyi hizmet vermeye hazırlamak amacıyla tek bir binaya taşıma kararı almıştır. Bu amaçla Türkiye’nin tek defada yapılan en büyük kira anlaşması kapsamında Esentepe’deki Torun Tower ofis binasının ilk 28 katı ve podyum katlarını kiralamış, bu alanların mimari projelendirme ve uygulama kontrollük hizmetleri Erginoğlu & Çalışlar tarafından verilmiştir.

Daha yoğun kullanılan ve kullanım alanı olarak daha geniş alanlara ihtiyacı olan Call Center, Akademi, Yemek salonu, Kafeterya, Revir gibi hizmetler podyum katlarında çözümlenmiş, bankacılık işlemlerinin yapıldığı bölümler ofis katlarında çözümlenmiştir. Binanın üçgen yapısına uygun çözülen kat planı iç çekirdeğin ses konforunu sağlayan ve Denizbank’ın kimliğini yansıtan kumaş panellerle kaplanmış, açık ofisler bu kabuğun etrafında çözülmüş, köşede kalan alanlar müdür yardımcıları için tasarlanmıştır. Her katta açık ofiste çalışan personelin faydalandığı kahve köşeleri tasarlanmış, bu alanlar oturma alanları ile desteklenmiştir.

Binada özellikle dışarıdan gelenlerle toplantıların yapıldığı toplantı katı ve yönetim kurulunun yer aldığı iki kat özel olarak tasarlanmış, bu katlarda bankanın tarihi ile ilintili olarak denizcilik ögeleri kullanılmıştır. Kat aydınlatmaları binanın dışarıdan algılanması düşünülerek her katta benzer ve binanın ışınsallığını güçlendirecek şekilde tasarlanmış, böylece binanın tek kullanıcısı olduğu vurgulanmıştır. Büyüklük olarak yaklaşık 4500 kişinin çalıştığı sayılı ofisler arasında yer alan bina, mekanik ve aydınlatma otomasyon sistemiyle kontrol edilmektedir.

Harita
Künye
Proje Yeri: Şişli, İstanbul
Proje Tipi: Ofis
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Denizbank
Ana Yüklenici: BİGG Mimarlık, YAPIARTI, Sigma
Alt Yüklenici: Ka Mühendislik, HT Mühendislik, Pasifik, Sisel Elektrik, Platin
Statik Projesi: Modern Mühendislik
Mekanik Projesi: Rota Mühendislik
Elektrik Projesi: Enkom Mühendislik
Fotoğraf: Cemal Emden
Mimari Mesleki Kontrollük: Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2015
İnşaat Başlangıç Yılı: 2015
İnşaat Bitiş Yılı: 2016
Toplam İnşaat Alanı: 40,000 m²

Pin It
Mimar

Emre Erenler

Cansu Bulduk

Yasemin Hacıkura

Arın Tanrıkulu

Emre Cestel

Ülkücan Turhan

Gülin Keskin

Özge Üstündağ

Natali Koçyan