Other Works
Similiar Projects

DesignON Ankara Ofisi

DesignOn Mimarlık, artan iş potansiyelleri ve ekibi için yeni bir ofis tasarladı.

DesignON Ankara'da Paragon Tower'da bulunan ofislerinin tasarımını anlatıyor:

Tasarım plan düzleminde fonksiyonel ve alan kayıplarını minimize eden rasyonel bir düzen ile 3. Boyutta alışılagelmiş görme biçimlerini kırmayı deneyen dinamik bir denge üzerinden geliştirilmiştir. Renkli, özgün, katılımcı ve çalışanlarda aidiyet duygusu oluşturacak bir mekan kurgusu benimsenmiştir. Bu bağlamda trapezoidal yüzeyleri ile aykırı bir kütle olarak tasarlanan toplantı odası, girişte karşılayıcı ve güçlü kompozisyonu ile yer alırken aynı zamanda etrafındaki mekanları ve yaya sirkülasyonunu tanımlayan bir elemandır. Toplantı odası,kütüphane ve açık ofis arasında oluşturulan fiziksel ve görsel ilişki araştırma ve tartışma ortamını destekler bir tavırla tasarlanmıştır.

Mekan içerisinde yer alan bütün elemanlar yer yer farklı renkleri ve geometri ile öne çıkarken yer yer de sakin tavırları ile oluşturulmak istenen görsel bütünün içerisinde yerlerini alırlar.
Ana malzeme seçimleri olarak ağırlıklı fonu oluşturan beyaz yüzeyler (mobilya ve duvarlar), açıkta bırakılan beton yüzeyler, gri beton görünümlü seramik ve doğal meşe kaplama tercih edilmiştir. Fan-coil, taze hava, sprinkler gibi elemanlar mekanların çeperlerinde çözülmüş böylelikle kademeli olarak mekan yüksekliği kullanımı maximize edilmiştir.

Map
Details
Project Location: Ankara
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: DesignON
Photography: Arda Ayderman
Construction End Date: 2015
Total Construction Area: 230 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Mert Işık

Bedran U. Kılavuz