Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

İdealtepe Işık Apartmanı

Arkizon Mimarlık tarafından tasarlanmış ve 2011 yılında tamamlanmış İdealtepe'de Apartman projesiyle bazı alanlarda örtüşüyor.

İdealtepe'de yapılan apartman projelerinin ikincisi olan Işık Projesi, bölgedeki ilk apartman projesi ile benzerlikler göstermektedir. Kat adedi ve çekme mesafeleri ile belirlenmiş bir kütle, farklı tipte daireleri içinde barındırmaktadır. Cephelerde, ilk projeden farklı malzeme kullanma kararı, tasarım ekibini yeni arayışlara itti. Değerlendirilen alternatifler arasında, dış cephe seramiği öne çıktı. 3 tip üçgen modülasyonun bir araya gelmesiyle oluşan cephe kompozisyonu, cepheye özgün ve dinamik karakter verirken, aynı zamanda balkon ve çiçeklik olarak da kullanılmaktadırlar. Arazi formundan dolayı ortaya çıkan sert kenarlar, bu dinamizm ile yumuşatılmaktadır.

Işık projesi, tıpkı öncüsü olan diğer apartman gibi, ülkemiz için artık sorunlu bir tipoloji haline gelmiş apartmana yeni bir yaklaşım getirmeye çalışmış, çevrenin yapıları arasında da farklılaşan bu karakteri ile öne çıkmayı başarmıştır.

Künye
Proje Yeri: İdealtepe, İstanbul
İşveren: Arkkon Yapı Mühendislik
Statik Projesi: Gelişim Mimarlık
Fotoğraf: Emin Balkış, Ömer Kanıpak
Proje Başlangıç Yılı: 2011
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
Toplam İnşaat Alanı: 1.480m²

Pin It
Mimarlık Ofisi