+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Panarama Konutları

Toplamda 109 daireden oluşan site, 3725 m²'lik oturum alanına sahip.

Panarama konutları İzmir'in en geniş yeşil alan dokusuna sahip ilçelerinden birisi olan Narlıdere'de, kent merkezi ve körfeze hakim bir tepede, modern ve yüksek nitelikli bir konut yerleşkesi olarak tasarlanmış. Konutları oluşturan bloklar ve bloklardaki dairelerin her biri, güneyde oksijen deposu çam ormanlarına, kuzeyde ise panoramik kent merkezi ve körfez manzarasına açık bir kurguya sahip. Bloklar her iki yönde de birbirlerinin önünü kapatmayacak şekilde bir yay formunda konumlandırılmış. Panarama konutları, blokların bir araya gelişleri, formlar arası oyunlar ve malzeme seçimleriyle özgün ve ayırt edici bir mimari çizgiye sahip.

Yerleşkenin girişinde oluşturulan ve zengin peyzaj öğelerini içeren oval formlu meydan, davetkar niteliğiyle kullanıcıları karşılar ve konutlara dağılımını sağlar. Açık ve kapalı sosyal alanlar ise panoramik manzara hakim olarak konumlanıyor. Körfez manzarasıyla bütünleşen açık sonsuzluk havuzu, terasıyla birlikte keyifli ve benzersiz bir mekan deneyimi sunuyor. Çocuk oyun alanları, spor tesisleri ve gezi yollarıyla yerleşke bütüncül bir yaşam alanı oluşturuyor.

Doğayla dost, aydınlık, ferah ve nitelikli yaşam alanları sunan Panarama konutları planlama sürecinde biz tasarımcılarına olduğu kadar içerisinde yaşayacak bireylere de keyifli vakit geçirebilecekleri bir yaşam alanı olacak.

Details
Project Location: İzmir
Project Type: Housing Complex
Employer: Naslı İnşaat
Peyzaj Mimarlığı: Promim Çevre Düzenleme, Kentsel Tasarım
Mechanical Project: Bayhan Mühendislik
Electrical Project: RAM Mühendislik
Plumbing Project: Bayhan Mühendislik
Project Start Date: 2012
Project End Date: 2012
Construction Start Date: 2012
Building Plot Area: 14.300 m²
Total Construction Area: 27.120 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Gül Güven

Fatih Erduman

Recep Aygın