Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

TAV Airport Hotel İzmir

İzmir ADB Havalimanında bulunan TAV Airport Hotel'in tasarımı Şafak Delice, Dilara Kelle ve Ulaş Kelle tarafından tasarlandı.

İzmir ADB Havalimanında konumlanan TAV Airport Hotel, İzmir iç hatlar terminali ve yeni dış hatlar terminalinin tam birleştiği noktada bulunmaktadır.İzmir’in artan havalimanı yolcu kapasitesine paralel planlanan otelin tasarım sürecinde, bir havalimanı oteli olmaktan fazlası hedeflenirken, bulunduğu bölgenin potansiyeli itibariyle yılın 12 ayı devam eden iş odaklı turizm de göz önünde bulundurulmuştur.

Mimari projesi Ulaş Mimarlık tarafından hazırlanan İzmir TAV Airport Hotel, modern ve rahatlatıcı tarzıyla konuklarına konforlu bir dinlenme ortamı sunmaktadır. Konsept, otelin geneline hakim rahat ve sıcak bir ev ortamı vadeden bir tasarım bütünüdür. Bütün odalarda kullanılan enerji ve ilhamın rengi sarı; dinginlik ile rahatlığı simgeleyen gri, tonlar sayesinde tüm detaylardaki modern ve rahat bir bütünlük içindeki otel beklentilerine karşılık gelmektedir. İzmir TAV Airport Hotel projesinde, kısa süreli konaklamaların daha fazla tercih edildiği havalimanı otellerin sıkıcı ve sıradan havasından çıkaran ve konuklarına evlerinin rahatlığını, hatta daha fazlasını sunmayı çıkış noktası olarak gören Ulaş Mimarlık, projenin genelinde etkili mekanlar oluşturmak amacıyla renkler ve görseller kadar doğal malzeme kullanımına da yer vermiştir. Odalarda ve lobide bulunan kaplama ve mobilyalar genelde modern bir ortam sağlayan doğal malzemelerden seçilmiştir.

İzmir ADB Uluslararası Havalimanı Dış Hatlar terminali ve İç hatlar terminali ile direk bağlantısı bulunan İzmir TAV Airport Hotel lobisinde konuklarına geniş bir dinlenme, çalışma alanı ve her türlü lezzeti tadabilecekleri 24 saat açık restoran imkanı vermektedir. Zaman kazanmak isteyen ve rahat bir dinlenme ortamı arayan misafirlerin her türlü konforu düşünülürken; geniş menü seçenekleri bulunan restoranı yanında yolcuların lobide ayrıca yolculuk sırasındaki tüm ihtiyaçlarını temin edilebilecekleri bir market alanı da bulunmaktadır.
Otelin geniş olanaklar sunan farklı boyutlardaki toplantı salonları, konuklarına işlerine konsantre olabilmeleri için olanak sağlamaktadır. Görsel ve teknolojik her türlü altyapının hazır olduğu toplantı odaları, dış hatlar geliş katında bulunmaktadır. Ayrıca sadece toplantı odaları için misafirleri karşılayan bir lobi de bu katta hizmet vermektedir. Bu sayede havalimanında iş toplantısı yapmanın kolaylığı ve konforu ön planda tutulmaktadır.

5000 m² alanda 81 odası ile havalimanının farklı katlarında hizmet veren otel, Airport, Superior, Deluxe ve Suit olmak üzere 4 tip odası mevcuttur. Doğal ışık alan ve birbirine bağlantılı odalar sayesinde 12 m² den 65 m² ye kadar çok sayıda varyasyona imkan veren planlama yapılmıştır. Konuklarına, sağlanan ses yalıtımı ile havalimanı gürültüsünden uzak rahat bir dinlenme ortamı sunulmaktadır. Tasarımın çıkış noktaları konforlu, modern ve sıcak olan odalarda, her türlü detay da buna paralel düşünülerek tasarlanmıştır. Banyodan, yatak başlarına kadar her türlü küçük detay konukların rahatı için düşünülmüştür. Her odasında farklı bir doğa görselinin geniş bir açıyla sergilendiği otelde koridorlar ve lobideki grafik düzenlemeler ile kullanılan aksesuarlar projeye kimlik kazandırma açısından birbirleriyle ilişkili biçimde kurgulanmıştır.

Harita
Künye
Proje Yeri: İzmir, Gaziemir
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: BTA Havalimanları Yiyecek ve İçecek Hizmetleri
Proje Yöneticisi: TAV İnşaat
Mekanik Projesi: GMD Mühendislik
Elektrik Projesi: Latek İnşaat Elektrik Proje
Akustik Danışmanı: Dilara Kelle
Yangın Güvenlik Danışmanı: Seydi Rıza Güney
Fotoğraf: Ulaş Mimarlık
Proje Başlangıç Yılı: 2014
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Toplam İnşaat Alanı: 5,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Şafak Delice

Dilara Kelle

Ulaş Kelle
Yardımcı Mimar(lar)
Zeynep Karaer
Şima Coşkun