Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Key Otel

1950 yılında ulusal proje yarışmasıyla seçilen mimari Orhan Bolak, Ergun Unaran ve Doğan Tekeli imzalı.

Yarışmanın yapıldığı dönemde öğrenci olan Ergun Unaran ve Doğan Tekeli, meslek hayatlarının bu ilk başarısında imza yetkileri olmadığı için hocaları Orhan Bolak'ın imzasıyla yarışmaya katılabilmişler. Projenin yarışmayı kazanmasıyla detay projeleri Orhan Bolak'ın gözetiminde gerçekleşmiş, orijinallerinden edinilen kopyalarda, genç mimarların heyecanı ve tecrübeli profesörün her detayı incelikle işledikleri görülünce, aynı heyecanı paylaşmak kaçınılmazdı.

Ellili yılların sıkıntılı ama bir o kadar da heyecanlı, atılımcı ruhu, gelenekselci mimariye bir alternatif oluşturma çabasıyla projelendirilen binada, kırklı yılların uluslararası modernist mimarinin izleri en önemli verilerimiz oldu. Kırklı yılların tasarım dili, günümüz konfor şartlarını ve hedeflenen iş camiasının beklentilerini karşılayacak donelerle işlendi.

Prestijli bir iş oteli ve bir şehir kulübü niteliğinde oluşturulan otel, hedeflediğimiz huzurlu, konforlu ortamın yanında detaylardaki inceliğimiz ve işçilik kalitesiyle kullanıcılardan yoğun övgü ile onurlandırıldı.

Harita
Künye
Proje Yeri: Konak, İzmir
Proje Tipi: Otel / Motel
Proje Tipi Grubu: Konaklama
İşveren: Öztur Turizm
İç Mekan Projesi: Makomim
Statik Projesi: Selen Mühendislik
Mekanik Projesi: Teknik Tesisat
Elektrik Projesi: Evre Elektrik
Fotoğraf: Fırat Erez
Proje Başlangıç Yılı: 2006
Proje Bitiş Yılı: 2007
İnşaat Başlangıç Yılı: 2008
İnşaat Bitiş Yılı: 2011
Arsa Alanı: 700 m2
Toplam İnşaat Alanı: 4.200 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Derya Akdurak

Liane Bencuya

Orhan Bolak

Ergun Unaran

Doğan Tekeli