Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Tema İstanbul

2015 yılında tamamlanan, İki Design Mimarlık tarafından tasarlanan Tema İstanbul projesi Halkalı'da bulunuyor.

Mimarları projeyi anlatıyor:

TEMA İSTANBUL, metropolün doğu-batı aksındaki 3 ana arter olan E-6 (TEM), E-5 ve Basın Ekspres Yolu’yla erişilen, 3. Boğaz Köprüsü / Kuzey Marmara Otoyolu’na da avantajlı bir ulaşım olanağına yakın zamanda sahip olacak; Marmaray’la birlikte çevresinde çoğalan raylı sistem altyapıları ile şehrin her noktasından erişilebilen bir kent odağı olacaktır. TEMA İSTANBUL’un Atatürk Havalimanı’na 8 km. mesafede olması, proje içindekilerin yanı sıra çevre okul, hastane, alışveriş merkezleri gibi önemli noktalara yakınlığı da, diğer lokasyon avantajları kapsamı içinde yaşamı kolaylaştıran özellikler arasında sayılmaktadır.

TEMA İSTANBUL projesi, “Konut Bölgesi”, temalı eğlence parkı “Tema WORLD” ve farklı alışveriş konsepti “Tema PLAZA” olmak üzere üç ana fonksiyondan oluşan renkli projede 1,5 milyon metrekarelik dev arazisi içerisinde, 388.000 m2 özel bir alanda konut projeleri yer almaktadır. TEMA İSTANBUL konut bölgesi arazisinin %84’ü, peyzaj ve doğal yeşil alan olarak düzenlenmiş ve bu arazide 3.531 konut bulunmaktadır.

Türkiye’nin master plan yönetimli ilk kentsel mega karma projesi olan TEMA İSTANBUL, kente karma kullanım alanında yeni bir standart getirdi. Gölün, denizin ve ormanın birbirine yaklaştığı ayrıcalıklı bir konumda İstanbul’a eşsiz bir kent ve doğa deneyimi sunarak ulaşım aksları ile güçlenen ve farklı fonksiyonlarla renklenen ve projenin gündeme gelişinden bu güne binlerce ziyaretçi tarafından ziyaret edilen ve talep edilen bir proje olmuştur.

Projenin en cazip özelliği olan kolay ulaşım alternatifleri ile kullanıcıların İstanbul trafiğinin günlük yansımalarının azaltılması ve aktivite, eğlence, dinlenme zamanlarının kazanılabilmesidir. Projenin karma kullanımlı tasarımı da işte bu aktivitelerin hayata geçirilebileceği çeşitliliği sunuyor. TEMA İSTANBUL kentsel işlevleri dengeli bir birliktelik içinde buluşturmaktadır. Eğlence, ticaret, turizm ve kültür yaşamını birbiriyle seviyeli bir uyum içinde kaynaştıran TEMA İSTANBUL şehrimize genç, yaşayan ve canlı bir ortam sağlıyor.

Harita
Künye
Proje Yeri: Küçükçekmece, İstanbul
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Mesa, Artaş, Kantur-Akdaş, Öztaş İnşaat
Ana Yüklenici: Temapark
Peyzaj Mimarlığı: DS Mimarlık
Proje Yöneticisi: Deniz Üngüder
Mekanik Projesi: Ersa Mühendislik
Elektrik Projesi: Elektra Mühendislik
Tesisat Projesi: Ersa Mühendislik
Çelik Projesi: Dumanoğlu Mühendislik
Altyapı Projesi: Protek
Yangın Tahliye Projesi: Karina
Yangın Güvenlik Danışmanı: Karina
Fotoğraf: Temapark
Şantiye Yöneticisi: Zafer Ak
Proje Başlangıç Yılı: 2011
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2013
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
Arsa Alanı: 1,505,000 m²
Toplam İnşaat Alanı: 835,000 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Murat Kader

Sema Eser Özsaruhan