İlgili Projeler

Alman Deresi Topluluk ve Hareket Alanı

Onaranlar Kulübü, Akkök Holding iş birliği ve Beşiktaş Belediyesi desteğiyle Alman Deresi Yürüyüş Parkuru’ndaki basketbol sahası ve çevresini “diyalog” temasıyla onararak kent mobilyası tasarımları ve basketbol saha zemin uygulaması gerçekleştirdi.

Tasarımcılar Projeyi Anlatıyor:

Onaranlar Kulübü, Alman Deresi Topluluk ve Hareket Alanı Projesi kapsamında, Akkök Holding iş birliği ve Beşiktaş Belediyesi’nin desteğiyle insanların düşünce, hayal, doğa, kent, çevre ve kendileriyle olan diyaloğuna dikkat çeken bir yaklaşım ortaya koyarak “iyi bir dünya için iyi bir diyalog” önermesini kamusal alanda çevre, hareket, ilham ve umut kesişiminde buluşturdu. Paylaşılan en büyük ortak alanlar olan parkların, kent ile kurulan diyalog için önemli bir zemin oluşturduğunu ifade eden Onaranlar Kulübü, uzun yıllar yürüyüş parkuru ve çeşitli spor aktiviteleri için imkan sağlayan Alman Deresi Yürüyüş Parkur’undaki basketbol sahasını onarıp, insanların kendisiyle olduğu kadar çevresiyle de diyaloğunu ve sosyal aktivitesini geliştirecek topluluk alanları oluşturdu.

Parkın ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirebileceği şekilde yeniden yorumlanan alandaki basketbol saha zemin tasarımında illüstrasyon sanatçısı Uğur Acil, topluluk alanındaki mobilya tasarımlarında ise kulübün tasarım ekibinden Kemal Atlıoğlu görev aldı. Alman Deresi Topluluk ve Hareket Alanı 2 aylık tasarım, 20 gün uygulama süresi sonunda 1 Ekim 2022 tarihinde kullanıma açıldı. Kulübün kurucularından Ufuk Emin Akengin “İstanbul’a ikinci kez kamusal alan projesi kazandırdığımız için çok mutluyuz. Özellikle yerel yönetim ve köklü bir
holdingin projenin gerçekleşmesindeki özverisi bizleri süreç boyunca çok motive etti. Alman Deresi Topluluk ve Hareket Alanı projesinin Türkiye’de bu tarz iş birlikleri kurarak kolektif bilinçle hareket etme adına önemli bir ilham olacağını düşünüyoruz.” açıklamasında bulundu. Onaranlar Kulübü, herkesi daha mutlu ve sürdürülebilir kent ve topluluklar yaratma amacıyla kamusal alanda yarattığımız hikayelerin bir parçası olmaya, diyalog kurmaya, birbirine ilham olmaya davet ediyor!

Proje İsmi: Alman Deresi Topluluk ve Hareket Alanı
Tarih: Eylül 2022
İş birliği: Akkök Holding
Proje Desteği: Beşiktaş Belediyesi
Proje Yeri: Beşiktaş – Alman Deresi Yürüyüş Parkuru
Kategori: Kamusal Alan Müdahalesi
Proje Yürütücüsü: Onaranlar Kulübü
Proje Yöneticisi: Ufuk Emin Akengin, Aytekin Gezici
Üretim ve Şantiye Yöneticisi: Cansu Gaytancıoğlu
Proje Asistanları: Hera Akçay , Mervan Önen
Kurumsal İletişim: Doğukan Güngör, Mervenaz Çiçekdiken
Mobilya Tasarımları: Kemal Atlıoğlu
Zemin Grafik Tasarımı ve Görsel İletişim: Uğur Acil
Mobilya Üretimleri: Karakalem Design
Saha Zemin Boyama: Bilgili İnşaat
Fotoğraflar: Flashbang Productions

Künye
Proje Yeri: Beşiktaş, Alman Deresi Yürüyüş Parkuru
İşveren: Beşiktaş Belediyesi, Akkök Grubu
Ana Yüklenici: Bilgili İnşaat
Proje Yöneticisi: Ufuk Emin Akengin, Aytekin Gezici
Grafik Tasarım: Uğur Acil
Fotoğraf: Flashbang Productions
Şantiye Yöneticisi: Cansu Gaytancıoğlu
Proje Başlangıç Yılı: 2022
Proje Bitiş Yılı: 2022
İnşaat Başlangıç Yılı: 2022
İnşaat Bitiş Yılı: 2022

Pin It
Mimar

Onaranlar Kulübü