Other Works
Similiar Projects

Avansas Zincir Mağazalar Tasarımı

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

E-ticaret sektörünün kendi alanında lider firmalarından biri olan Avansas için tasarlanmış zincir mağazalar projesidir.

Mağazanın kullanıcı hedef kitlesini, ofislere yönelik alışveriş yapan, hızlı ve hedefe yönelik hareket eden bir profil oluşturur. Bu doğrultuda mağaza konseptindeki ana fikir; bu kullanıcı profiline, hedeflerinin dışındaki ürünler hakkında bilgilendirme yapılarak müşterileri daha fazla mağazada tutmak ve çapraz satış etkisi yaratmaktır.

Bir ofisin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak ürün gamına sahip olan mağazalardaki ürünler, toplam 8 farklı kategori altında gruplandırılmıştır. Bu kategoriler aynı zamanda müşterilerin ürün çeşitliliği hakkında bilgilendirilmesi ve mağaza içi yönlendirme amacıyla özellikle vurgulanmak istenmiştir. Bu doğrultuda tavanda yer alan kategori isimleri, hem tabela hem de aydınlatma fonksiyonlarının birbirine entegre edilmesi ile tasarlanmıştır. Bu sayede bu öğeler, mekanın ana karakterini belirleyen  önemli bir tasarım unsuruna dönüştürülmüştür.

Genel itibari ile mağaza ve market tasarımlarının bir harmanlaması olarak tasarlanmış mekan, sade ve minimal tasarım dili ile ürünlerin ön plana çıkmasına katkı sağlar.

Details
Project Location: Ataşehir, İstanbul
Project Type: Store / Showroom
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Avansas
Ana Yüklenici: Doruk Mekanik
Project Start Date: 2020
Project End Date: 2020
Construction Start Date: 2020
Construction End Date: 2020
Total Construction Area: 600 m²

Pin It
Architectural Offices
Architects

Ozan Bayık

Serhan Bayık

Okan Bayık
Contributing Architect(s)
Aylin Özdemir
Şevki Özger