Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Degaje Showroom

Degaje Tekstil için tasarlanan mağaza İstanbul, Merter'de bulunuyor.

Zemberek Tasarım 2012 yılında inşaatı tamamlanan projeyi anlatıyor:

Bir tekstil firmasının showroomu olarak kullanılacak olan mekan, koleksiyonun sergilenmesi dışında, müşterilerin de katılımıyla, sezon koleksiyonunun belirli fazlarında ürün geliştirme toplantılarının da yapılabileceği bir alan olarak tanımlanıyordu. Bu tanım, mekanı, farklı tip  kullanıcıların, uzun zaman geçireceği bir alana dönüşüyordu.

Kuvvetli tek hacim algısını kırmadan, farklı fonksiyonlar için, cam bölücüler ve kot farklılıkları ile alanlar tanımlandı. Kullanıcıların, uzun toplantı aralarında süreçten kopup,  farklı bir deneyimle karşılaşmalarına olanak sağlayan kafe bölümünün, sıcak ve samimi bir hisse sahip olması hedeflendi.

Markanın ürün çeşitliliği ile ön plana çıkan yapısı, sergileme sisteminin ana kurgusunu oluşturdu. Mekan, modüler ve kesintiye uğramış duvar üniteleri yerine, sergilemenin sürekliliğini koruyan, kesintisiz bir askı sistemi ile çevrelendi. Çizgisel yapıda tüm mekanı dolaşan askı, her farklı modelin kolay okunabilmesi için farklı kotlar arasında hareket ediyordu. Böylece hem tüm koleksiyonun hızlı ve kolayca okunabilirliği, hem de  ürünlerin model bazında fark edilebilirliği sağlandı.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul, Güngören
Proje Tipi: Mağaza / Showroom
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Degaje Tekstil
Fotoğraf: Şafak Emrence
Proje Başlangıç Yılı: 2012
Proje Bitiş Yılı: 2012
İnşaat Başlangıç Yılı: 2012
İnşaat Bitiş Yılı: 2012
Toplam İnşaat Alanı: 800 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Başak Emrence

Şafak Emrence

Tutku Sevinç