Other Works
Similiar Projects

Degaje Showroom

Degaje Tekstil için tasarlanan mağaza İstanbul, Merter'de bulunuyor.

Zemberek Tasarım 2012 yılında inşaatı tamamlanan projeyi anlatıyor:

Bir tekstil firmasının showroomu olarak kullanılacak olan mekan, koleksiyonun sergilenmesi dışında, müşterilerin de katılımıyla, sezon koleksiyonunun belirli fazlarında ürün geliştirme toplantılarının da yapılabileceği bir alan olarak tanımlanıyordu. Bu tanım, mekanı, farklı tip  kullanıcıların, uzun zaman geçireceği bir alana dönüşüyordu.

Kuvvetli tek hacim algısını kırmadan, farklı fonksiyonlar için, cam bölücüler ve kot farklılıkları ile alanlar tanımlandı. Kullanıcıların, uzun toplantı aralarında süreçten kopup,  farklı bir deneyimle karşılaşmalarına olanak sağlayan kafe bölümünün, sıcak ve samimi bir hisse sahip olması hedeflendi.

Markanın ürün çeşitliliği ile ön plana çıkan yapısı, sergileme sisteminin ana kurgusunu oluşturdu. Mekan, modüler ve kesintiye uğramış duvar üniteleri yerine, sergilemenin sürekliliğini koruyan, kesintisiz bir askı sistemi ile çevrelendi. Çizgisel yapıda tüm mekanı dolaşan askı, her farklı modelin kolay okunabilmesi için farklı kotlar arasında hareket ediyordu. Böylece hem tüm koleksiyonun hızlı ve kolayca okunabilirliği, hem de  ürünlerin model bazında fark edilebilirliği sağlandı.

Map
Details
Project Location: İstanbul, Güngören
Project Type: Store / Showroom
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Degaje Tekstil
Photography: Şafak Emrence
Project Start Date: 2012
Project End Date: 2012
Construction Start Date: 2012
Construction End Date: 2012
Total Construction Area: 800 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Başak Emrence

Şafak Emrence

Tutku Sevinç