+ARKİV'in gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
Join with or .
Other Works
Similiar Projects

Baha Bey Yalısı Akçelik Ofisi

1940‘ların başında yeniden inşa edilen ve Boğaz‘ın ilk yalılarından biri olan Baha Bey Yalısı‘nın rıhtım katında bulunan ofisin tasarımı ve uygulama yönetimi Wangan tarafından yapıldı.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Türkiye’nin demir-çelik sanayisinin önde gelen şirketlerinden biri olan Akçelik’in yeni yönetim ofisi, İstanbul’un Anadaolu Yakası’nda, Çengelköy’de konumlanıyor.

140 metrekare alana yayılan ofisin ana fonksiyon mekanları yönetim ve toplantı odaları. Ofisin deniz yönünde konumlanan yönetim ofisi ve toplantı odasının mimari konsepti, yeni lineer yüzeyler yaratılarak tasarlandı. Wangan tarafından bu proje için özel olarak tasarlanan katmanlardan mevcut taşıyıcı sisteme yakın olan mavi katman, yalının bulunduğu İstanbul Boğazı’na göndermede bulunurken, iç mekanı saran ikinci katman, metal detaylarıyla proje sahibinin sektörü olan demir – çelik sanayiini çağrıştırıyor.

Projede kullanılan; yönetici masası (Cross Table), ikili koltuklar (Gerber Sofa), orta sehpa (Capsul), toplantı masası (Capsul Table) ve sarkıt aydınlatma (Rubik’s Lamp) Wangan‘ın ürün serisinden.

Map
Details
Project Location: İstanbul, Üsküdar
Project Type: Offices
Proje Tipi Grubu: Commercial
Employer: Akçelik
Ana Yüklenici: Wangan
Photography: Ömer Uzun
Construction Site Manager: Mert Can Uzyıldırım
Project Start Date: 2017
Project End Date: 2017
Construction Start Date: 2017
Construction End Date: 2017
Building Plot Area: 560 m²
Total Construction Area: 140 m2

Pin It
Architectural Offices
Architects

Kerem Özerler

Kutay Yorulmaz

Mert Can Uzyıldırım