Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Batı Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi İdare Binası ve Kuluçka Merkezi

Batı Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi İdare Binası ve Kuluçka Merkezi, 2004 yılında kurulan Batı Akdeniz Teknokenti Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer almaktadır.

Özellikle turizm alanındaki yazılım teknolojileri, bilişim, ileri tarım, medikal, uzay ve havacılık, enerji, biyomedikal teknolojileri üzerine ar-ge çalışmaları yapan yenilikçi ve dinamik firmaların yer alacağı bina 3. kuşak teknoparkların insan odaklı olma özelliğini merkeze alarak tasarlanmıştır.

Yapının giriş katı stüdyolar, prototip atölyesi, proje pazarı ve çeşitli organizasyonlar için çok amaçlı salondan oluşur. Antalya Teknokent’ın önemli hedefleri arasında, yaratıcı proje sahibi girişimcilerin kuluçka merkezine dahil olması ve desteklenmesi yer almaktadır. Bu bağlamda, buluşçu ve yenilikçi düşüncelerin doğmasına katkı sağlayacak bireysel ve ortak çalışma mekanları yapının mekânsal kurgusunda önemli bir yer tutar. Yapının son katında ise teknokent yönetimine ait çalışma birimleri yer almaktadır. Binanın güçlü imgesel özelliği ile teknoloji geliştirme bölgesindeki mevcut yapı stokundan ayrışması hedeflenmiştir. Binanın kitle geometrisine yapılan müdahale ara katlarda yarı açık mekan olanakları yaratırken, çift cidarlı cephe özelliği gün ışığından yararlanma ve güneş kontrolü sağlar.

Künye
Proje Yeri: Antalya
Proje Tipi: Ofis, Kamu Yönetim Binası
Proje Tipi Grubu: Kamu
İşveren: Antalya Teknokent AŞ
Peyzaj Mimarlığı: 1/1 Landscape and Architecture
Aydınlatma Projesi: Sayın AŞ
Mekanik Projesi: Melant Mühendislik
Elektrik Projesi: Melant Mühendislik
Tesisat Projesi: Melant Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2019
Proje Bitiş Yılı: 2020
İnşaat Başlangıç Yılı: 2021
Toplam İnşaat Alanı: 7.165 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Zeynep Esengil Ceylan

Ali Olgu Ceylan
Yardımcı Mimar(lar)
Gizem Kara
Cansel Samur