Other Works
Similiar Projects

Kayseri Park Dış Cephe ve Çevre Düzenlemesi

Kayseri'nin ilk alışveriş merkezi olan Kayseripark'ın yenileme çalışmaları sürecinde yapılmış olan, iç mekan, dış cephe ve çevre düzenleme projesi.

Islak zeminler, alışveriş merkezinin oldukça yoğun bir insan trafiğine sahipolması dikkate alınarak yeniden planlanmıştır. Ön ve yan giriş olmak üzereiki ana girişi olan alışveriş merkezinin girişleri, çephenin en önemli noktaları olarak daha hareketli ve dikkat çekici hale getirilmiştir.

Ön cephedeki mevcut alükobond kaplı "ters L" şeklindeki kısım, yan cephelerle görsel sürekliliğin sağlanması amacı ile Kalesinterflex ile kaplanmıştır.

Markaların, logo ve reklam panolarının dikkat çekici bir şekilde sunulabilmesi için, sağ ve sol yanlardaki konsollar led şeritlerle bölümlere ayrılmıştır. Bu bölümleri daha belirginleştirmek için ise farklı renkte Kalesinterflexler tercih edilmiştir.

Sinema bölümünü görsel olarak ortaya çıkarmak için tesisat katındaki parapet üzerine çelik Konstrüksiyon kurularak, arka tarafla bir bütünlük sağlanmıştır. Mevcut olan cam giydirme cephe, tasarım dahilinde büyütülmüş, ön giriş ise daha öne çıkarılmıştır.

Details
Project Location: Melikgazi, Kayseri
Project Type: Shopping Mall
Employer: Artaş İnşaat
Photography: Sabri Paşayiğit
Project Start Date: Aralık 2010
Project End Date: Aralık 2010
Construction Start Date: Aralık 2010
Construction End Date: Eylül 2010

Pin It
Architectural Offices
Architects

Sabri Paşayiğit

Ertuğ Yenidemir

Fatma Sert
Contributing Architect(s)
Diden Bebek