Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

M1 Apartmanı

Sözkonusu alanda konumlanan konut bloğunun yenilenmesi ve farklı bir mimari dil kazandırılması ana amaç olarak kurgulanmış.

Bu bağlamda, parsel alanında konumlanmış 3 adet apartman bloğunun kaldırılarak, alanın tüm fiziksel durumunu değerlendiren, bütüncül bir yaklaşımla oluşturulan planlamada, alanın kullanım kalitesinin artması hedeflenmiştir. Bu paralelde tasarlanan projede, mekânlar arsa dinamikleri göz önünde bulundurularak, arsanın diline uygun plan çözümü ile maksimum düzeyde faydalı kullanıma olanak sağlamıştır. Oluşturulan konseptte; mekânsal kalitenin yanı sıra yaratılan modern mimari dil ile yapının 21.yüzyıldaki duruşu sergilenmiştir.

Projede gerçekleştirilecek, açık peyzaj alanları ve sert zemin uygulamalarıyla, yapının kent içindeki bir residence etkisinin ve konforunu sağlanması hedeflenmektedir. Yenileme projesinde dairelere ayrılan mekânlar, fonksiyonel planlamalarda ve m2 lerde oluşturulmuştur. Planlama yaklaşımı paralelinde oluşturulan açık-kapalı mekan ilişkisi, alanın sosyal kullanım değeri katacaktır.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Maltepe
Proje Tipi: Apartman
Statik Projesi: Oran Mühendislik
Elektrik Projesi: Enkom Mühendislik
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013
Arsa Alanı: 1,500 m2
Toplam İnşaat Alanı: 10,000 m²

Pin It
Mimar

Jülide Kazas

Arzu Çetingöz Büyükbayramoğlu