Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Pendik Cebeci Konutları

Proje, Pendik Marina’ya 1km uzaklıkta, konut ağırlıklı bir muhitte, ticari potansiyeli yüksek bir cadde üzerinde yer almaktadır.4 temel fonksiyonu içerisinde barındırmaktadır: Ticaret, Konut, Ofis, ve Sosyal Tesisler.

Ticari kısım olabildiğince cadde yaşantısının devamı niteliğinde tasarlanmış, ayrıca ana caddeyi arka sokağa bağlayan bir pasaj karakteri kurgulanarak çevredeki kamusal yaşantının proje ile olabildiğince entegre olması hedeflenmiştir. Ticari bazanın çatısı, üst kısımda yer alan 2 konut bloğunun kullanıcılarının faydalanabileceği bir açık paylaşım platformu olarak tasarlanmıştır. Bu platform konut kullanıcılarına ait sosyal tesisleri, açılıp kapanabilir bir havuzu, ve dinlenme alanlarını kapsamaktadır. 2 konut bloğunun yerleşiminde, deniz manzarası da göz önünde tutulmuş, birbirlerinin ve çevredeki binaların görüşünü kesmeyecek şekilde konumlandırılmışlardır. Ofis kısmı ise kütle kompozisyonu ile diğer bloklardan ayrışacak şekilde, caddeye yakın bir konumda planlanmıştır.

Projede ticari dolaşım alanları kamusal sokak formatında çözülmüş, çeşitli dış etkinliklere imkan verecek şekilde planlanmıştır. Bu noktada hedeflenen tesis kullanıcısı ile çevredeki kullanıcılar arasında bir paylaşım alanı yaratmaktır. Ticari kütlenin üzerindeki sosyal platform ise yalnızca konuta özel kullanıma açıktır. Bu platformda, bahçeye açılan, kullanıcıların misafirlerini ağırlayabileceği, çeşitli etkinlikler için kullanabileceği, servisi olan, kapalı sosyal tesis yer almaktadır. Aynı kotta, ilaveten iklim koşullarına göre açılıp kapanabilen, bir yüzme havuzu planlanmıştır. Bu platformun bir alt kotunda ise, havuz ve bahçe ile direkt bağlantılı yaklaşık 700 m2lik bir spor alanı planlanmıştır. Ofis kısımlarındaki teraslar ise ofise ait sosyalleşme alanları olarak düşünülmüştür.

Künye
Proje Yeri: İstanbul, Pendik
Proje Tipi: Konut Sitesi / Grubu
Proje Tipi Grubu: Konut
İşveren: Cebeci Group
Peyzaj Mimarlığı: Spiga Peyzaj
İç Mekan Projesi: Esat Özkan, Zeynep Ergün, Tuba Özkan, Gizem Arslaner
Proje Başlangıç Yılı: 2014
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2019
Toplam İnşaat Alanı: 28.000 m2

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Ender Ergün

Eser Ergün

Burcu Durmaz