Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Çebi Intermob 2017 Fuar Standı

Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde yapılan Intermob 2017 fuarında, Çebi Kilit ve Mobilya Aksesuarları firmasının açtığı stand Kaat Architects tarafından tasarlandı.

Projenin tasarımcıları anlatıyor:

Devasa Bir Kalıp Olarak Stand

Karmaşık kalıp mekanizmalarının, her bir hırdavat ürünü için teker teker ve en yüksek verimi alacak şekilde tasarlanması sonucunda ortaya çıkan "Kilit ve Mobilya Aksesuarları"nın sergileneceği fuar standı, devasa bir kalıp olarak ele alınır.

​Bu devasa kalıp da her kalıp gibi dışarıdan bakıldığında robust, koyu, soğuk bir kutudur. Fakat firmanın bu soğuk ve robust kalıpları kullanarak ürettiği çok farklı renk skalasında ve tasarım anlayışlarındaki o renkli dünya gibi bu devasa kalıbın içi de kontrast yaratacak kadar canlı bir renktedir.

​Bu devasa kalıp patlayarak alanın dört bir yanına saçılır. Saçıldığı yerlerdeki kitleler, sergi objelerine dönüşürler. Ortada patlayan kitlelerden geriye kalan strüktür ile patlayan kitlelerin birbirlerini tamamlar hali her perspektiften takip edilebilir. Fuar girişindeki ilk alanda bulunan standın girişindeki parça ise totemleşerek bir karşılama unsuruna dönüşür. Yine bu totemden ayrılan bir parça da karşılama bankosunu oluşturur.

​Patlayan kitlelerden kalan orta alan ise, yoğun kullanımlı bir ağırlama mekanına dönüşür.

Harita
Künye
Proje Yeri: Büyükçekmece, İstanbul
Proje Tipi: Stant Tasarımı
Proje Tipi Grubu: Ticari
İşveren: Çebi Kilit ve Mobilya Aksesuarları
Ana Yüklenici: Mimarlar Ltd. Şti.
Grafik Tasarım: C4s Creative Solutions
Fotoğraf: Orhun Ülgen
Proje Başlangıç Yılı: 2017
Proje Bitiş Yılı: 2017
İnşaat Başlangıç Yılı: 2017
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı: 210 m²

Pin It
Mimarlık Ofisi
Mimar

Sacit Arda Karaatlı

Lebriz Atan Karaatlı