Ofisin Diğer Projeleri
İlgili Projeler

Haaz

Teşvikiye'de bulunan Haaz'ın yenileme ve iç mekan tasarım projesi GAD & Gökhan Avcıoğlu tarafından yapıldı.

Haaz Design and Art Gallery, mobilya, tasarım nesneleri ve sanatı aynı yerde toplayan bir mekan. Sahipleri Özlem Avcıoğlu ve Murat Patavi, bu yeni konseptleri için Teşvikiye semtinde bir yer seçtiler. Semt binalarından birinin zemin ve birinci katlarında olan 200m2'lik alana gerekli yenileme ve iç mekan tasarım projesi GAD & Gökhan Avcıoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Ana mimari yaklaşım, aynı mekan içinde ayrı artikülasyonları üretmek ve aynı zamanda tanıdık ve rahat bir his vermek, alanı mümkün olduğunca esnek tutarak farklı etkinlikler vefarklı ürünleri kolaylıkla sergileme olanağı sağlamak. Galerinin ana malzemeleri ahşap ve taş olarak seçildi.

Cephede kullanılan siyah çelik ve led tüplerle desteklenen cephe tasarımı sokakta dikkat çekici bir etki yaratıyor. Showroom'un olduğu zemin kata ise üzerinde ürünlerin de sergilenebildiği 5 basamak ile ulaşılıyor.
Haaz grafikleri, sadece şirket kartları veya ambalaj kağıtlarında değil, aynı zamanda duvar kağıtlarında, sürgülü panellerde ve çelik gizleme panellerinde de kullanıldı.

Üst kata çıkan rıhtsız çelik merdiven, caddedeki insanların birinci katı tamamıyla görmesini sağlıyor.

Yenileme sırasında mevcut duvar kağıtlarının altında kalan farklı katmanların oluşturduğu doku sentezinin iyileştirilmesi ile duvarlar şu anki görünümlerini aldılar.

Duvarlarda oyulmuş izlenimi veren raflar ise antika parçaları görüntülemek için önemli objeler olarak mekana konumlandırıldılar.

Harita
Künye
Proje Yeri: İstanbul
Proje Tipi: Ofis
İşveren: Haaz
Ana Yüklenici: Global Architectural Development (GAD)
Aydınlatma Projesi: Tepta Aydınlatma
Statik Projesi: Celal Erdem
Proje Başlangıç Yılı: 2010
Proje Bitiş Yılı: 2010
İnşaat Başlangıç Yılı: 2010
İnşaat Bitiş Yılı: 2011
Toplam İnşaat Alanı: 200 m2

Pin It
Mimar

Gökhan Avcıoğlu